Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 26 listopada 2003 
    

Chińsko-japońska sieć IPv6


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:04
W połowie grudnia zostanie uruchomiona międzynarodowa sieć komunikacyjna oparta na nowym protokole IPv6. Nowa sieć połączy główne rynki Azji - Japonię i Chiny. Sieć zostanie uruchomiona wspólnie przez japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu oraz chińską Komisję Rozwoju i Reform. Obydwa rządy zapowiedziały także współpracę w promocji usług opartych na nowej sieci.

Obecnie trwa budowa infrastruktury sprzętowej, koniecznej do połączenia obydwu krajów. Jak informują twórcy nowej sieci, proces kładzenia kabli zmierza już ku końcowi i powinien zostać zakończony do połowy grudnia. Techniczny nadzór nad inwestycją zadeklarowały m.in. NEC, Hitachi i Fujitsu.

Dodatkowo obydwa kraje będą współpracować nad stworzeniem nowych aplikacji wykorzystujących wszystkie możliwości nowego protokołu. Przykładowo, chińska Komisja Transportu zajmie się testowaniem nowego Inteligentnego Systemu Transportowego opracowanego dla dużych miast. W trakcie testów, w Pekinie wszystkie taksówki zostaną wyposażone w terminale z indywidualnymi adresami IP. Urządzenia te będą zbierały i przesyłały informacje do centrali, gdzie będą one podlegały przetwarzaniu i analizie. Informacje będą automatycznie zbierane przez czujniki znajdujące się w oponach i wycieraczkach aut. Zebrane dane będą analizowane pod kątem korków ulicznych, danych o pogodzie czy stopniu wykorzystania taksówek. Podobny eksperyment miał już miejsce w japońskim mieście Nagoja i trwał od stycznia do marca ubiegłego roku. Z 7 tys. taksówek jeżdżących wówczas po mieście w eksperymencie udział wzięło wówczas nieco ponad 1,5 tys. Skala eksperymentu w Pekinie będzie jednak dużo większa: obecnie w stolicy Chin jeździ 63 tys. taksówek. Co prawda nie została jeszcze określona dokładnie liczba aut, które będą uczestniczyć w przedsięwzięciu, ale biorąc pod uwagę dużo większą powierzchnię Pekinu w porównaniu z Nagoją, taksówek na pewno będzie więcej.

Rząd chiński jest niezwykle zainteresowany wprowadzeniem technologii IPv6 w Kraju Środka. Zapowiedział, że będzie promował powszechny dostęp do tej technologii na terenie całego kraju w ścisłej współpracy z Japonią, czyli krajem który odniósł sukces w dziedzinie rozwiązań wykorzystujących nowy protokół internetowy. Dla Japonii zaś będzie to okazja do "podpisania" się pod kolejnym udanym przedsięwzięciem opartym na najnowszych rozwiązaniach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.