Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 27 listopada 2003 
    

Rynek serwerów: powoli w górę


Autor: DYD | źródło: 4press / inSourced | 11:27
Według firmy IDC, wartość sprzedaży serwerów w trzecim kwartale 2003 była wyższa od prognozowanej - w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosła o 2%. Oznacza to, że na całym świecie sprzedano serwery o łącznej wartości 10,8 mld USD.

To już drugi z rzędu kwartał, w którym wzrosła sprzedaż. Wcześniej, w następstwie "krachu dot-comów" i kryzysu branży komputerowej, sprzedaż serwerów malała przez okres aż 9 kwartałów. Producenci mogą być więc zadowoleni: perspektywy są umiarkowanie optymistyczne. Znacznie szybciej od wartości rynku rośnie wolumen sprzedaży, co jest efektem silnego popytu na małe serwery. W efekcie liczba sprzedanych serwerów wzrosła aż o 19,5%. "Niskobudżetowy" trend odbija się na strukturze wzrostu poszczególnych segmentów rynku. Wartość sprzedaży serwerów klasy podstawowej (do 25 tys. USD) wzrosła aż o 9,5%. Systemy z przedziału cenowego 25 tys.-499. tys. USD zanotowały wzrost wartości sprzedaży o 7%. Wartość rynku najpotężniejszych maszyn (ceny od 500 tys. USD wzwyż) spadła o 14%.

Największym udziałowcem rynku serwerów wciąż pozostaje firma IBM, do której wpływa aż 31,1% (o 1,4% więcej, niż przed rokiem) światowych obrotów tej branży. Drugie miejsce przypadło firmie HP - 27,7% udziałów (o 0,4% lepiej niż przed rokiem), a trzecie - firmie Sun (10,8% udziału w światowym rynku). Jednak już wkrótce Sun może stracić swoją lokatę na rzecz firmy Dell, która kontroluje już 9,5% rynku i obecnie zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu. Dell zanotował bowiem wzrost wartości sprzedanych serwerów już szósty kwartał z rzędu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.