Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 27 listopada 2003 
    

Samsung dla leniwych


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 12:48
(2)
Już wkrótce na rynki europejskie trafi wyprodukowany przez firmę Samsung robot-odkurzacz oznaczony symbolem VC-RP30W. Urządzenie tworzy w swojej pamięci trójwymiarową mapę mieszkania, dzięki czemu nie tylko bezkolizyjnie nawiguje po wnętrzu, ale też efektywnie sprząta. Użytkownik może oczywiście zdefiniować zadania "inteligentnego odkurzacza", może też bezpośrednio kierować jego pracą - także za pośrednictwem Internetu. Samsung VC-RP30W posiada bowiem wbudowaną kamerę internetową, dzięki czemu przyda się nie tylko do sprzątania, ale i pilnowania domu. Kiedy w urządzeniu rozładują się akumulatory, robot sam podłącza się do zasilania. W Europie nowy produkt Samsunga pojawi się na przełomie marca i kwietnia - w sam raz, by wziąć udział w wiosennych porządkach. Taka pomoc ma jednak swoją cenę i aby z niej skorzystać, trzeba będzie wyłożyć około 3 tys. USD.

Obserwując sytuację na rynku elektronicznych gadżetów można dojść do wniosku, że bardzo nie lubimy sprzątać. Roboty do odkurzania będzie bowiem sprzedawać nie tylko Samsung, ale i inne firmy: podobne propozycje zaprezentowały już Roomba, Hitachi i Electrolux.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A ja cos takiego widzialem ... (autor: _PAULUS_ | data: 27/11/03 | godz.: 13:48)
    W Media byl taki Electrolux i kosztowal nie cale 5000zl. Jezdzil wzdluz scianek korytka i poza fajnym wygladem nic nie prezentowal. Taki bajerek. Sila ssaca bliska zeru, sprzatal cieniutenko (moze inne rzeczy robil lepiej ;o)

  2. A ja coś takiego widziałem w ... (autor: Muchomor | data: 27/11/03 | godz.: 14:15)
    ... Sexmisji ... aaaaaaaaa!!!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.