Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 2 grudnia 2003 
    

Grantsdale zintegrowany z modułem WLAN


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 14:53
(1)
Intel ujawnił plany, według których następna generacja chipsetów dla komputerów biurkowych Grantsdale będzie zintegrowana z modułami WLAN. Realizacja zapowiedzi przyniesie wiele zysków dla użytkowników, jednak dla producentów modułów może to oznaczać kłopoty ze sprzedażą sprzętu.

Prezes Intela Paul Otellini potwierdził tą informację, choć nie ujawnił szczegółów technicznych dotyczących zintegrowania modułu WLAN z nowym chipsetem. Otellini wyjawił jedynie, że chipset nie będzie wykorzystywał obecnej łączności radiowej Wi-Fi, co może oznaczać że użytkownicy będą nadal zmuszeni korzystać z dodatkowych kart. Nie ujawniono także informacji na temat cen nowego chipsetu, choć wydaje się oczywiste, że będzie zdecydowanie tańszy niż konwencjonalne rozwiązania WLAN. Intel także nie wyjawił, czy układ Alderwood oraz tańsze wersje chipsetu Grantsdale będą również zintegrowane z modułem WLAN.

Rywale Intela na rynku chipsetów, m.in. VIA Technologies czy Silicon Integrated Systems, na razie nie zapowiadają łączenia modułów Wi-Fi ze swoimi układami, jednak patrząc wstecz firmy te zawsze podążały śladem giganta, tak więc można oczekiwać że także i one wprowadzą do swojej oferty takie rozwiązanie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dupa (autor: RusH | data: 3/12/03 | godz.: 07:04)
    Intel smierdzi - nie ujawenia dokumentacji :/
    w3szystkie drivery do kart sieciowych intela sa pisane przy uszycie reversee.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.