Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 8 grudnia 2003 
    

Szybki router 802.11g


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 15:08
(2)
Tajwański producent Gigabyte zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty bezprzewodowego routera 802.11g, który będzie udostępnia transfer danych na poziomie 108Mbps. Na razie producent nie ujawnił ceny nowego sprzętu.

Urządzenie GN-B49G dedykowane jest do zastosowań domowych oraz w małych firmowych sieciach komputerowych. To doskonały sprzęt, który umożliwia stworzenie szybkiej i wydajnej sieci komputerowej w pełni zgodnej ze standardem 802.11g. GN-B49G posiada rozbudowane funkcje ustawień konfiguracji, dzięki którym konieczność ingerencji użytkownika w proces instalacji routera został ograniczony do minimum.

W celu uproszczenia procedury instalacji, oprogramowanie nowego routera Gigabyte zostało wyposażone w zestaw narzędzi, które automatycznie dopasowują wymagane ustawienia. Co więcej, urządzenie posiada liczny zestaw rozwiązań wspomagających jego funkcjonowanie, m.in. Extended Distribution Wireless System. W związku z rosnącym zagrożeniem przechwycenia komunikacji sieciowej przez hakerów, router wyposażony jest także w zabezpieczenia zapewniające poufność transmisji. GN-B49G posiada wbudowany mechanizm szyfrowania 64/128/152-bitowego WEP, oraz mechanizmy Wi-Fi Protected Access i autentykacji użytkownika. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w „ścianę ogniową”.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. taaaa i tak się zaczną (autor: ixxos | data: 8/12/03 | godz.: 15:45)
  problemy z kompatybilnością... dobrze że przyśpieszają te bezprzewodówki... ale
  z tego co wiem istnieją już różne wersje tych samych standartów - b, g -
  11,22, 54 i teraz 108Mb/s i niezły bigos się z tego robi - wszystko ze sobą niekompatybilne a jeżeli już to przy najmniejszych prędkościach...:(


 2. ixxoss (autor: RusH | data: 8/12/03 | godz.: 21:53)
  standardy sa 3 (predkosci), z czego 2 ze soba komaptybilne
  gigabajt nic produkowac nie bedzie, bedzie tylko wsadzac elektronike w swoje pudelko i naklejac nazwe- tak samo rtobi usrobotix,planet/dlink/inni
  108 to zwykly tryb turbo w g


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.