Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 10 grudnia 2003 
    

USA: boom na odtwarzacze MP3


Autor: DYD | źródło: 4press / MobileMag | 12:50
Według prognoz Jupiter Research, wolumen sprzedaży odtwarzaczy MP3 w Stanach Zjednoczonych wyniesie w tym roku ponad 3,5 mln sztuk. Oznacza to podwojenie rezultatu z ubiegłego roku. Dalsze perspektywy są również zachęcające - analitycy z JR przewidują, że przez kolejne 3 lata utrzyma się 50-procentowy wzrost tego rynku. Szybko zmienia się struktura sprzedaży: już w przyszłym roku popyt na odtwarzacze wyposażone w dyski twarde przekroczy popyt na urządzenia wykorzystujące pamięci flash. W roku 2006 baza odtwarzaczy MP3 w USA osiągnie liczebność 26 mln sztuk. Tym samym ilość osób korzystających z plików MP3 osiągnie masę krytyczną i przyczyni się do szybkiego wzrostu sprzedaży muzyki w tym właśnie formacie.

Odtwarzacz MP3 ma być w USA przebojem tegorocznych zakupów świątecznych - zapewne nie aż takim hitem, jak w ubiegłym roku odtwarzacze DVD, ale i tak jednym z "najgorętszych" prezentów gwiazdkowych. Entuzjazm klientów i ogólne ożywienie tego sektora analitycy łączą z rynkowym sukcesem odtwarzaczy Apple iPod oraz sklepu muzycznego Apple iTunes. Modę na MP3 podsycają zapowiedzi kolejnych dużych firm, które planują w najbliższych miesiącach rozpocząć sprzedaż muzyki przez Internet.

Na zdjęciu: Rio Cali 256MB Sport

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.