Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 grudnia 2003 
    

AMD inwestuje w Chinach


Autor: DYD | źródło: 4press / CNet | 12:21
Advanced Micro Devices planuje uruchomić w Pekinie nowe laboratorium badawcze. Będą w nim powstawać produkty nie związane z komputerami osobistymi. Laboratorium powstaje we współpracy z chińskim koncernem technologicznym Founder Group. Founder udostępni swoich inżynierów, AMD - sprzęt i programy badawcze. W ośrodku będą powstawać urządzenia oparte na procesorach Alchemy (architektura MIPS) i Geode (architektura x86), czyli handheldy, multimedialne set-top boksy i inne urządzenia elektroniczne. Spekuluje się również, że to właśnie w Pekinie będą prowadzone prace nad nową klasą tanich procesorów, o których latem wspominał Hector Ruiz, szef AMD. Mają być one propozycją AMD dla krajów rozwijających się.

Chiny to potencjalnie największy rynek świata, w związku z czym światowe koncerny dokonują tam poważnych inwestycji, licząc na przyszłe zyski. AMD zawarło już kilka umów partnerskich z chińskimi firmami i sprzedaje w Chinach szeroką gamę produktów - od układów dla superkomputerów po podzespoły dla szkolnych "pecetów".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.