Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 grudnia 2003 
    

Mały twardziel Toshiby


Autor: Anitka | źródło: 4Press / CDR-Info | 16:02
Podczas styczniowej imprezy Consumer Electronics Show w Las Vegas, Toshiba zaprezentuje miniaturowe dyski twarde z talerzami o średnicy poniżej 1 cala.

Małe dyski twarde mają w przyszłości wyprzeć z urządzeń elektroniki użytkowej pamięci flash – oferują bowiem większe pojemności i są tańsze. W chwili obecnej na rynku miniaturowych dysków twardych dominują Toshiba (dyski z talerzami o średnicy 1,8 cala) oraz Hitachi (dyski 1-calowe). Konkurencja jednak nie próżnuje – tanie 1-calowe dyski zaprezentowała niedawno firma Cornice. Aby utrzymać pozycję lidera, Toshiba przygotowuje więc nową generację produktów.

Wspólnie z Matsushita Kotobuki Electronics firma pracuje nad dyskami o średnicy 0,8 i 0,7 cala, czyli o połowę mniejszymi od talerzy wykorzystywanych w odtwarzaczach Apple iPod. Pierwsze prototypy będące efektem współpracy mają zostać pokazane właśnie na CES. Docelowo dyski mają trafić do odtwarzaczy MP3, kamer cyfrowych i innych przenośnych urządzeń elektronicznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.