Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 grudnia 2003 
    

Epson wysyła w powietrze robota


Autor: DYD | źródło: Epson | 16:06
(8)
Konstruując niekomercyjny prototyp robota µFR (Micro Flying Robot), japońska firma SEIKO Epson otworzyła robotom trzeci wymiar, powietrze. Przyjmując jako motto stwierdzenie "Ogranicza nas tylko niebo", SEIKO Epson CORPORATION stworzyła jako pierwszy producent na świecie latającego mikrorobota. Przedstawiony 19 listopada 2003 na Międzynarodowej Wystawie Robotów w Tokio Epson µFR mógł powstać dzięki osiągnięciom firmy Epson w dziedzinie mikromechaniki, w tym rozlicznym rozwiązaniom innowacyjnym. Robot µFR, o średnicy 130 i wysokości 70 mm, unoszony jest w powietrzu przez dwa przeciwbieżne wirniki. Są one napędzane przez dwa silniki ultradźwiękowe, które zadziwiają największym, jak dotąd uzyskanym, stosunkiem mocy do masy własnej. Za stabilizację robota Epson µFR w powietrzu odpowiada pierwszy na świecie liniowy silnik wykonawczy. Sterowanie ważącym niewiele ponad 10 gramów prototypem odbywa się poprzez bezprzewodowy, ultralekki moduł Bluetooth.

Po tym, jak Epson zaprezentował w kwietniu tego roku robota Epson Monsieur II-P, następcę najmniejszego na świecie mikrorobota Epson Monsieur, poprzeczka została ustawiona wyżej. Konsekwentnym rozwinięciem tego wyzwania było opracowanie latającego robota. Budując prototyp Epson µFR firma w imponujący sposób dowiodła swojej ogromnej kompetencji w dziedzinie mikromechaniki. Te wybitne osiągnięcia współczesności otworzą drogę do najróżniejszych zastosowań, które wzbogacą nasze życie w bliskiej przyszłości.

Epson µFR - najważniejsze cechy

· Jak wynika z własnych ustaleń firmy, niezwykle lekki silnik ultradźwiękowy robota µFR posiada najlepszy na świecie stosunek mocy do masy własnej, a układ sterowania bazuje na module Bluetooth o najmniejszym na świecie poborze mocy.

· Technologia Mid-air control - µFR wyposażono w pierwszy na świecie układ sterowania środkiem ciężkości za pomocą liniowych silników wykonawczych.

· Technologia montażu o dużej gęstości upakowania elementów - układy wysokiej częstotliwości i obwody sterujące są umieszczone w bardzo małej przestrzeni.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no ciekawe.. (autor: Super_Ghost | data: 11/12/03 | godz.: 18:26)
  a jakie sa osiagi tego prototypu??

 2. coś takiego chciałem siostrzeńcowi kupić ;) (autor: Chrisu | data: 11/12/03 | godz.: 23:43)
  ale stwierdzięłm że póki co auto mu ystarczy :D


  P.S. [OT] Może ktoś wie gdzi w necie można kupić modele samochodów sterowane radiowo na benzynę??


 3. Jak już OTujemy (autor: McIsland | data: 12/12/03 | godz.: 00:31)
  potrzebuję pólprofesjonalnego zestawu RC, (zdalnego sterowania) 6-8 kanałów, kaj to szukać

 4. Chrisu a nie za droga zabawa? (autor: Shneider | data: 12/12/03 | godz.: 02:42)
  Niedawno znalazlem stronce z modelami samolotow. W momecie gdy spojrzalem na ceny silnikow spalinowych to po prostu wymieklem (1300zl za silnik). Tlumik za 130zl. Paranoja. Sprzet = skarbonka bez dna.

  Polecam zabaweczki elektryczne. Ostatnio bawilem sie mogelem samochodzku wielkosci pudelka zapalek. Sterowany radiowo, kola skretne w obie strony i inne bajery. Zasieg ok 5m a zapierdziela jak rakieta. Pdst. wersja kosztuje 70zl a mozna rozbudowywac o mikrosilniczki, akumulatorki, karoserie. Full wypas kosztuje ok 200zl. Zabawa niesamowita. Doslownie jak micromachines na PC laaadne pare lat temu. Polecam kazdemu, zabawa przednia a koszty niewielkie. :)


  Link do modeli latajacych:
  http://www.modelmaking.pl/ires/


 5. Komputery też drogie .. (autor: Tiamat | data: 12/12/03 | godz.: 09:05)
  Nie ma się co czepiąc silniczka, który pewnie starczy na dłużej niż jakiś tam radeon za 2,5Kzł
  Każde hobby jest najczęsciej drogie.

  Natomiast co do pytań "gdzie szukać" to zajrzyjcie tradycyjnie już na allegro. Są zestawy do RC, całe modele a także te mikrosamochodziki :)
  Kategoria chyba zabawki/zdalnie sterowane czy jakoś nietrudno.

  A co do newsa - to w czym niby ten epson jest pierwszy bo takie model to już dość dawno na discoveryscience na przykład pokazywali a o armii nie wspomnę.


 6. Tiamat i tu mnie argumentem zabiles :) (autor: Shneider | data: 12/12/03 | godz.: 10:54)
  Jak spojrzy sie na kwoty wydawane na kompa to masz 100% racje. :))).

  http://www.allegro.pl/showcat.php?id=1061


 7. A wracając (autor: kfiat | data: 12/12/03 | godz.: 12:36)
  do Epsona to wiem dlaczego teraz tak zaniżają w drukarkach - kiedyś byli najlepsi a dziś - słabizna , ale jak ktoś zmienił hobby ;)

 8. Mój Epson lx 100 (autor: McIsland | data: 15/12/03 | godz.: 00:36)
  9cio iglowy z 93 roku, skutecznie drukuje teraz wprawdzie u mojej cioci ale dziła

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.