Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 grudnia 2003 
    

Unia Europejska blokuje spam


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Annanova | 17:40
(6)
Unia Europejska wprowadza nowe prawo, zgodnie z którym rozsyłanie w Internecie spamu będzie traktowane jak przestępstwo kryminalne. Obecnie szacuje się że niechciane maile stanowią aż 50% wszystkich przesyłanych listów elektronicznych, podczas gdy jeszcze dwa lata temu ten odsetek wynosił zaledwie 8%. Dzięki temu prawu wszyscy Internauci, którzy znajdą w swojej skrzynce pocztowej niechciane maile z ofertami komercyjnymi, będą mogli pozywać ich nadawców do sądu. Władze UE określają nowe prawo jako „krok we właściwym kierunku” w walce z zalewającymi nasze skrzynki pocztowe milionami niechcianych maili. Niestety w związku z tym, że prawo to dotyczy tylko nadawców z krajów UE, specjaliści przewidują że problem spamu może się nadal nasilać.

Zgodnie z nowym prawem, także wszystkie firmy które wykorzystują np. „ciasteczka” do śledzenia użytkowników będą musiały informować o tym procederze oraz umożliwiać Internautom zablokowanie takiego mechanizmu.

Aby zapewnić możliwość działania przedsiębiorstwom, nowe prawo nie będzie obowiązywało tych firm, które nawiązały kontakty z klientami przed wprowadzeniem regulacji. Wszystkie firmy i osoby, które naruszą nowe prawo będą rejestrowane w biurze komisarza ds. informacji, który będzie mógł wytaczać im sprawy sądowe, a najwyższa kara jaką może orzec sąd pierwszej instancji to grzywna w wysokości do 5000 funtów. W przypadku apelacji nowe prawo nie wprowadza żadnych ograniczeń odnośnie wysokości kary.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ta cala unia zaczyna mi sie podobac :) (autor: Banan | data: 11/12/03 | godz.: 19:15)
  ja chce do uni :)

 2. pomysł dobry (autor: piter_inc | data: 12/12/03 | godz.: 08:45)
  tylko jak udowodnic ze dana firma przysyła cos niezgodnie z prawem tzn kto udowodni ze dana firma nienawiazała kontaktu wczesniej przed wprowadzeniem tego prawa
  i tu sa juz schody przecietny smiertelnik
  nadal bedzie zasypywany spamem :(


 3. jak narazie wielkich problemow ze spamem nie mam (odpukac) (autor: Outsider | data: 12/12/03 | godz.: 10:41)
  sadze, ze najlepszym zabezbieczeniem jest filtr antyspamowy oraz komercyjne konto pocztowe. To, ze ktos nalozy sankcje karne to za wiele nie zmieni. A co jesli firma z UE wysle reklame z serwera w Chinach? Spam przychodzi wtedy z poza Unii...
  Dochodzi jeszcze wspomniany powyzej problem ustalania czasu nawiazania kontaktu.
  Tymniemniej jednak dobrze, ze robi sie cokolwiek w tym kierunku - tak 3mac.


 4. A kogo ścigać za spam od wirusów? (autor: Hrw | data: 12/12/03 | godz.: 10:47)
  Wszystko ładnie cacy.. ale co zrobić ze spamem rozsyłanym przez wirusy atakujące outlooki? Teraz nieco się uspokoiło (tylko 50 mega w tydzień) ale bywało, że miałem 20 mega spamu wirusowego dziennie - na szczęście wszystko trafia w bogofilter ;)

 5. IMO mail jest skonczony... (autor: EvilD | data: 12/12/03 | godz.: 12:00)
  Niestety dni duetu smtp i pop3 sie koncza. SPAM staje sie tak uciazliwy ze trudno z nim juz walczyc sensownymi metodami. Sa oczywiscie anty-spamy, sa blacklisty ale to wszystko na nic. Te systemy nie sa doskonale, spamerzy coraz sprawniej wytracaja z rownowagi najbardziej wyrafinowane automaty. IMO przy obecnych mozliwosciach Jabbera coraz wiecej osob bedzie sie wlasnie na cos takiego przesiadac, czyli na komunikatory. Tam problem SPAMu nie istnieje praktycznie a wygoda jest sporo wieksza.

 6. Nie dostaje żadnego spamu... (autor: Joystick | data: 13/12/03 | godz.: 12:03)
  Hamster z filtrami + Outlook wszystko zalatwiaja. Polecam.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.