Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 12 grudnia 2003 
    

2003: rekordowa sprzedaż komputerów


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 11:48
Silny popyt na laptopy ze strony klientów indywidualnych oraz wzrost sprzedaży komputerów dla sektora publicznego sprawiły, że w tym roku na całym świecie zostanie sprzedana rekordowa liczba ponad 152 mln sztuk komputerów. Z szacunków firmy IDC wynika, że tegoroczny wolumen sprzedaży komputerów będzie rekordowy – sprzedaż na poziomie 152 mln sztuk oznacza poprawę wyniku z najlepszego w historii branży roku 2000 aż o 8,8%. Obniżeniu uległa jednak średnia cena sprzedawanych urządzeń, toteż pod względem wartości sprzedaży rekordowy pozostaje rok 2000. Wartość branży w tym roku będzie od niego aż o 22% niższa. Prognozy na przyszłość są optymistyczne – według IDC, w przyszłym roku sprzedaż komputerów wzrośnie o kolejnych 11,4%, a wartość sprzedaży o 4%.

Spadek średniej wartości sprzedawanych komputerów to efekt coraz niższych cen oraz preferencji klientów, którzy coraz częściej zadawalają się modelami w podstawowej konfiguracji. Wolumen sprzedaży napędzają z kolei przede wszystkim laptopy, których ceny i możliwości zbliżają się do komputerów stacjonarnych. Dodatkowym czynnikiem stymulującym sprzedaż komputerów przenośnych jest rozwój technologii komunikacji bezprzewodowej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.