Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 12 grudnia 2003 
    

Mobilne ogniwo Hitachi


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 14:04
(1)
Firma Hitachi poinformowała o stworzeniu prototypu ogniwa paliwowego dla urządzeń przenośnych. Hitachi pracuje nad niewielki ogniwem paliwowym wykorzystującym metanol, który razem z powietrzem jest dostarczany bezpośrednio do elektrody. Co ciekawe, przy projektowaniu kartridży z paliwem, Hitachi współpracuje z firmą Tokai, producentem... jednorazowych zapalniczek. Gotowe są już prototypy - pojemniki z paliwem wielkości baterii "paluszka". Stężenie metanolu w paliwie wynosi obecnie 20%. Ogniwo może służyć do zasilania handhelda przez czas 6-8 godzin. Do czasu masowej produkcji stężenie metanolu w paliwie zostanie podniesione do 30%, co zwiększy wydajność ogniwa. Nie wiadomo jednak, kiedy konstrukcja trafi na rynek - orientacyjnie mówi się o roku 2005. Na początek Hitachi zaprezentowało efektowny projekt handhelda z ogniwem. Zanim jednak gadżety zasilane z takich kapsułek trafią do sklepu, trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

Japońscy producenci intensywnie pracują nad rozwojem ogniw paliwowych. Mają być one tanim, wydajnym i przyjaznym dla środowiska źródłem energii, które może zastąpić baterie litowo-jonowe i niklowo-kadmowe. Oprócz Hitachi, intensywne badania w tej dziedzinie prowadzą m.in. Toshiba i NEC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a nasi (autor: batorki | data: 15/12/03 | godz.: 18:53)
    i tak znajda sposob zeby to wypic

    ale pomysl jest przedni poniewaz wedlug tych z .....ale plama w tym roku wyjatkowo dobrze nasloneznione pole ziemnieaczane byly a wiec i spirytu wiecej bedzie :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.