Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 grudnia 2003 
    

TDK 8x DVD Writer 480N


Autor: DYD | źródło: TDK | 18:09
(3)
Pod koniec stycznia 2004 roku pojawi się na rynku najnowsza nagrywarka DVD firmy TDK. TDK 480N będzie charakteryzował się prędkością zapisu 8x dla płyt DVD-R oraz DVD+R, a dla płyt wielokrotnego zapisu DVD-RW oraz DVD+RW 4x. Jedną z ważniejszych nowości w tej nagrywarce jest odmienne traktowanie płyt no-name. Płyty markowe nagrywane są z zapewnieniem wszystkich wymagań norm ISO i ECMA. Natomiast płyty producentów, którzy nie spełniają norm ECMA, są nagrywane przy użyciu specjalnego algorytmu, którego celem jest zapewnienie zapisu zarówno trwałego jak i kompatybilnego z jak największą liczbą urządzeń odtwarzających. Nagrywarka TDK 480N będzie objęta 2 letnią gwarancją. Co nowego oprócz większych prędkości?

-TQM (TDK Quiet Mechanizm)
ochrona przed drganiami i wibracjami wywołanymi złym wyważeniem płyt DVD.
Płyty DVD są łączone z dwóch połówek, prawie zawsze z nieznacznym przesunięciem. Przy prędkości obrotowej rzędu kilku tysięcy na minutę powoduje to powstanie wibracji. TDK opracował specjalny system absorpcji tych drgań, przede wszystkim w zakresie maksymalnych prędkości. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla najszybszej nagrywarki jaką jest w pełni 8-krotna nagrywarka TDK.

- ActOPC (Active Optimized Power Control)
optymalizacja mocy lasera do jakości nagrywanego nośnika.
Zapis nośników ze stałą mocą lasera jest przewidziany przez przemysłowe normy, jednak niemożliwy do realizacji przy stosowaniu obecnie spotykanych na rynku nośników. Markowe media mają zawsze powtarzalne parametry, czego nie da się powiedzieć o różnych tanich, pozbawionych nazwy producenta, płytach. Parametry są podawane na wyrost i jeżeli zapis rozpocznie się z dużą prędkością to jego zakończenie może być przypadkowe. Prędkości zapisu nie można zmienić w czasie jego trwania, jednak można korygować niewystarczającą moc lasera. Dzięki technologii ActOPC moc lasera jest korygowana na bieżąco, dzięki stałej kontroli poziomu nagranej już informacji.

- ADP (Advanced Dust Proof)
ochrona przed kurzem
Najpoważniejszym wrogiem jakości technologii optycznego zapisu danych jest bez wątpienia kurz.
Z jednej strony oczekuje się przepływu powietrza w celu chłodzenia półprzewodników, z drugiej strony wiadomo, że taki przepływ jest źródłem zwiększonej ilości zanieczyszczeń. W napędzie TDK wykorzystano laminarny strumień powietrza, powstający przy obracaniu się nośnika w dwóch celach. Pierwszy to wytworzenie swojego rodzaju poduszki powietrznej niedopuszczającej zanieczyszczeń w okolice układu optycznego. Drugi to skierowanie strumienia powietrza poniżej układu optycznego na układy scalone, które są przeważającym źródłem ciepła w nagrywarce.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. juz (autor: Franz | data: 22/12/03 | godz.: 18:52)
    widze jaki nastepny naped bede "zmuszony" kupic:)

  2. ciekawe (autor: mass | data: 23/12/03 | godz.: 08:29)
    czy bedzie mogla wypalic 8 GB

  3. heh (autor: GULIwer | data: 31/12/03 | godz.: 18:14)
    pewno w maju se cus takiego zakupie i na dole bedzie TEAC x8 CD a na dole x8 DVD ^__^

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.