Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 6 stycznia 2004 
    

Pierwszy kanał satelitarny HDTV w Europie


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 12:20
(2)
Od 1 stycznia działa pierwszy w Europie kanał satelitarny Euro1080, który transmituje sygnał w formacie HDTV. Uruchomiony przez belgijską firmę Alfacam kanał satelitarny będzie transmitował programy nadawane w różnych językach, w tym m.in. audycje sportowe, programy muzyczne, czy wydarzenia artystyczne i kulturalne, o najwyższej jakości dźwięku przestrzennego. Pierwszą audycją transmitowaną przez Euro1080 był Noworoczny Koncert z Wiednia. Innymi ważnymi wydarzeniami jakie mają być dostępne za pośrednictwem nowego kanału będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Letnia Olimpiada, czy konkurs piosenki Eurowizja.

Euro1080 obecnie oferuje dwa pasma: Main Channel, na którym dostępne są cztery godziny programów dziennie; oraz Event Channel który transmituje na żywo lub z niewielkim opóźnieniem przedstawienia teatralne i wydarzenia kinowe. Nazwa kanału nawiązuje do liczby linii wyświetlanych na telewizorze: 1920 pikseli x 1080 linii przy częstotliwości odświeżania 50 Hz. Sygnał Euro 1080 dostępny jest dla wszystkich posiadaczy anteny satelitarnej o przekątnej 60cm, jednak do odbioru programów konieczne jest jeszcze podłączenie przystawki set-top box.

Kanały telewizyjne HDTV są już od dawna dostępne w Azji (wszystkie kanały japońskiej TV, koreańska Broadcasting, i chińska CCTV), Australii oraz w Północnej i południowej Ameryce (HD net, TV Azteca-Mexico, TV Globo-Brasil). Od nowego roku także mieszkańcy Starego Kontynentu będą mogli cieszyć się lepszą jakością obrazu telewizyjnego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. set top box (autor: RusH | data: 6/01/04 | godz.: 22:09)
  albo karte do PCta :)

 2. Karta SkyStat2 (autor: RafXT | data: 8/01/04 | godz.: 23:55)
  Karta SkyStat2
  Soft :
  SkiView
  Dvb Viewer
  DVB Portal


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.