Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 12 stycznia 2004 
    

Duży wzrost produkcji pamięci DRAM


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 12:07
Jak szacują specjaliści DRAMeXchange, w ubiegłym roku całkowita produkcja pamięci DRAM osiągnęła wielkość 2,933 mld sztuk (odpowiedników 256Mbit chipów) i była o 55,6% wyższa niż w roku 2002r. Wśród pięciu głównych obszarów, gdzie produkowane są te urządzenia najsilniejszy wzrost produkcji zanotował Tajwan. Porównując rok do roku, region ten zanotował wzrost o 105% i obecnie posiada największe skupisko fabryk na świecie. Wciąż jednak największym dostawcą pamięci DRAM pozostaje Korea, która wytwarza prawie połowę wszystkich produkowanych pamięci. Dalsze miejsca pod względem ilości udziałów na rynku zajęły odpowiednio Tajwan, Niemcy, USA i Japonia.

Niestety w ślad za wzrostem produkcji nie podążyła zwiększona sprzedaż, na co miała głównie wpływ trudna sytuacja ekonomiczna na rynku. Negatywny wpływ na wzrost zapotrzebowania na urządzenia DRAM skutkował tym, że niektórzy producenci, m.in. Winbond Electronics, czy Nanya Technology zanotowali w minionym roku spadek sprzedaży.

Odnośnie tego roku, plany są dość optymistyczne – specjaliści przewidują, że produkcja w tym roku wzrośnie o 47%, a najbardziej dynamicznym rynkiem ma się okazać tym razem Japonia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.