Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 stycznia 2004 
    

Szybkie karty Toshiby


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 12:05
Toshiba zaprezentowała nową rodzinę szybkich kart pamięci Secure Digital (SD). Produkty z linii High Speed SD umożliwiają zapis danych ze stałą prędkością 5MB na sekundę (maksymalna prędkość zapisu to 10 MB na sekundę), a więc aż pięciokrotnie szybciej niż w standardowych kartach SD.

Nowe karty są oparte na technologii Single Level Cell (SLC) NAND Flash. Posiadają standardowe wymiary 32 x 24 x 2,1 mm, więc żeby odróżnić je od zwykłych modeli wyposażono je w niebieskie obudowy. Produkty High Speed SD mają trafić do telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych z matrycami o dużej rozdzielczości i notebooków. Już teraz wykorzystuje je firma Deja View, produkująca "ubieralne" kamery cyfrowe oferujące opcję nagrywania wstecznego - urządzenia bezustannie zapisują obraz i dźwięk, a użytkownik może się zdecydować na rozpoczęcie nagrywania nawet w 30 sekund "po fakcie".

Pierwsze egzemplarze szybkich kart Toshiby są już dostępne w sprzedaży. Za kartę o pojemności 128MB w Stanach Zjednoczonych trzeba zapłacić 70 USD, karta 256MB kosztuje 110 USD. Jeszcze w tym kwartale pojawi się model o pojemności 512MB.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.