Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 stycznia 2004 
    

Zewnętrzne centrum pamięci


Autor: DYD | źródło: WD | 12:30
Media Center to nowy zewnętrzny dysk twardy firmy Western Digital o pojemności 250 GB. Wyposażono go w system umożliwiający archiwizowanie danych oraz tworzenie kopii zapasowych wewnętrznych dysków twardych komputerów stacjonarnych i sprzętu przenośnego. Dysk zaopatrzono również w czytnik pozwalający na łatwe kopiowanie zawartości ośmiu najpopularniejszych typów kart pamięci wykorzystywanych choćby w aparatach i kamerach cyfrowych.

Nowa propozycja Western Digital to jedyne na rynku urządzenie łączące w sobie funkcje pojemnego dysku twardego i użytecznego systemu archiwizacyjnego. Media Center wyposażono w koncentrator USB 2.0 (umieszczony w przednim panelu port USB 2.0 ułatwia podłączenie urządzeń peryferyjnych), dwa porty FireWire, czytnik ośmiu typów kart pamięci (m.in. Smart Media, Memory Stick, Compact Flash, Microdrive) i aplikację służącą do automatycznej archiwizacji danych. Co ciekawe dysk można umieszczać zarówno w pionie, jak i w poziomie, w zależności od wygospodarowanego miejsca. Łączenie Media Center z peryferiami nie wymaga restartu urządzeń.

Dysk przeznaczony jest dla miłośników cyfrowych technologii - posiadaczy aparatów i kamer, odtwarzaczy mp3 i całej gamy pamięciochłonnego sprzętu cyfrowego. Dzięki Media Center kopiowanie danych z powyższych urządzeń czy kart pamięci jest szybkie i bezproblemowe.

Dodatkowo użytkownicy mają możliwość tworzenia archiwów i kopii zapasowych wewnętrznych dysków komputerów przenośnych i stacjonarnych, które zwykle mają znacznie ograniczone zasoby pamięci. Tworzenie kopii zapasowych zabezpiecza zaś przed utratą istotnych danych.

Dyski dostępne będą również w wersjach 160 i 200 GB. Ich sprzedaż w Polsce rozpocznie się w lutym 2004 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.