Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 stycznia 2004 
    

Nowy format DVD


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:50
(1)
Organizacja DVD+RW Alliance oficjalnie zatwierdziła format "DVD+RW DL". Pozwala on umieścić na dwuwarstwowej płycie aż 8,5GB danych.

Prędkość zapisu płyt DVD+RW DL prawdopodobnie nie przekroczy 4x - ze względów technologicznych (wysoki pobór mocy) osiągnięcie prędkości zapisu 8x, uzyskiwanej już dziś przy zapisie płyt jednowarstwowych, wydaje się na dzień dzisiejszy nierealne. Pierwsze nagrywarki będą zapisywać dane z prędkością 2,4x. Nie podano dokładnego terminu dostępności urządzeń obsługujących nowy format, wiadomo za to, że w pierwszej kolejności pojawią się wyłącznie nośniki umożliwiające jednokrotny zapis. W specyfikacji uwzględniono też niewielkie, 8-centymetrowe dyski o pojemności 2,66GB na warstwę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. NA OBIE WARSTWY !!! (autor: radziol77 | data: 13/01/04 | godz.: 19:26)
    mysle ze chodzi o 2,66GB na OBIE warstwy bo inaczej uzyskanoby dwukrotna gestosc zapisu (MB/cm2) na kazdej warstwie (dla plyty 12cm wynioslo by to ok 7,1 GB na warstwe czyli w okolicach 14GB na dwuwarstwowej std plycie DVD)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.