Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 stycznia 2004 
    

Bezprzewodowe słuchawki Amphony


Autor: DYD | źródło: 4press / PC World | 15:39
(3)
Niemiecka firma Amphony zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show pierwsze bezprzewodowe słuchawki wykorzystujące technologię RF, które działają w paśmie 5,8 GHz. Model 2500 został zaprojektowany specjalnie z myślą o melomanach i osobach zajmujących się dźwiękiem profesjonalnie, dla których ważna jest jakość dźwięku identyczna jak przy zastosowaniu słuchawek przewodowych. Nowe słuchawki już niedługo trafią do sprzedaży w cenie 269 USD.

Dotychczas w analogicznych rozwiązaniach wykorzystywane było pasmo 2,4 GHz, w związku z czym dochodziło do interferencji sygnału z falami pochodzącymi z innych urządzeń, a to objawiało się zakłóceniami odbieranego przez użytkownika dźwięku.

"Transmitując sygnał audio w paśmie 5,8 GHz - zamiast obecnie wykorzystywanej częstotliwości 2,4GHz - całkowicie zostały wyeliminowane problemy związane ze zjawiskiem interferencji, które pojawiały się w przypadku transmisji w niższej częstotliwości i związane były z sygnałami pochodzącymi od innych urządzeń, np. kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych, urządzeń Bluetooth, czy bezprzewodowych modułów sieciowych" - powiedział Gunter Fellbaum, przedstawiciel firmy Amphony.

Co ważne, nadajnik słuchawek Model 2500 nie wymaga stosowania przetworników A/C i C/A, co eliminuje kolejne źródło potencjalnych zakłóceń i zniekształceń sygnału. Dzięki wykorzystaniu fal radiowych nowe słuchawki odporne są na efekt tłumienia sygnału, a zasięg urządzenia wynosi do 60 metrów, także na zewnątrz budynków.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ciekawe, ze inne powazne firmy (autor: XCLONE | data: 13/01/04 | godz.: 18:22)
  np. Sennheiser, nie robily dotad nic w kierunku wyeliminowania zaklocen w swoich urzadzeniach bezprzewodowych ... :P mimo to jednak jestem zadowolony ze swoich RH-85 :)

  --
  Pozdr.
  Artur S.


 2. hmm false claims (autor: RusH | data: 13/01/04 | godz.: 19:34)
  " na targach Consumer Electronics Show pierwsze bezprzewodowe słuchawki wykorzystujące technologię RF, które działają w paśmie 5,8 GHz"

  czy to zdanie oznacza "pierwsze bezprzewodowe słuchawki wykorzystujące technologię RF"
  czy pierwsze chodzace na 5,8 GHz ?

  Bo sluchawki (wlasciwie cale hedcsety) blututowe do kompa mozna kupic juz od dawna (ponad rok)


 3. Czepialski (autor: XYZ | data: 14/01/04 | godz.: 10:14)
  dla mnie jest oczywiste, że chodzi o pierwsze 5,8 GHz - tam jest przecinek,nie kropka.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.