Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 14 stycznia 2004 
    

Integrujący system Sanyo


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:02
Sanyo Electric opracowało nowy system integrujący, dzięki któremu można spiąć w jedną sieć szeroką gamę urządzeń domowych, opartych na różnych specyfikacjach technicznych. Rozwiązanie wykorzystuje opracowaną przez Sanyo technologię "DarWIN".

Ideą Sanyo było włączenie w domową sieć, wykorzystującą możliwości DarWIN, różnych urządzeń elektrycznych, zaczynając od sprzętu AGD jako głównego elementu, przez cyfrowy sprzęt elektroniczny (komputery, telewizory, czy sprzęt nagrywający) aż do systemów zabezpieczeń domów przed włamaniami. Dotychczas wszystkie te urządzenia wymagały niezależnych sieci. Nowy system integrujący ma zapewnić jednolitą kontrolę dla wszystkich urządzeń znajdujących się w domu, niezależnie od tego że do ich sterowania wykorzystywane są różne rozwiązania, np. protokoły Echonet, czy UpnP.

Przykładowe zastosowanie systemu integrującego to automatyczna kontrola kilku domowych sprzętów za pomocą czujników, które mogą mierzyć temperaturę i wilgotność powietrza, czy wykrywać włamanie do mieszkania. Innym przykładem może być wykorzystanie telefonu komórkowego, organizera lub dowolnego innego urządzenia mobilnego do zdalnej kontroli nad urządzeniami znajdującymi się w domu.

Pierwszym domem, gdzie zostanie zaimplementowane nowe rozwiązanie będzie Sanyo Homes, który zostanie otwarty w pamiątkowym parku Flower EXPO´ 90 w Osace. W tym "Wzorcowym" domu firma będzie mogła zweryfikować poprawność działania i funkcjonowania systemu. Osoby odwiedzające Sanyo Homes będą mogły osobiście przekonać się o możliwościach systemu, np. detekcji włamań czy głosowego sterowania sprzętem domowym, a ich opinie będą wyznaczały dalszy kierunek prac nad systemem. Producent przewiduje, że system będzie gotowy do wprowadzenia na rynek już w rok po rozpoczęciu testów rozwiązania.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.