Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 14 stycznia 2004 
    

Dwa w jednym w Jetway'u?


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 12:06
(2)
Tajwańska firma Jetway oferuje swoim klientom zestawy typu barebone, które umożliwiają budowę komputerów pozwalających na równoczesną pracę dwóch użytkowników.

Użytkownicy dzielą procesor, pamięć komputera i dysk twardy. Wystarczą dwie klawiatury, dwie myszki i dwa monitory (w zależności od wersji produkty Jetway może być też potrzebna karta graficzna) by komputer mógł zastąpić dwie niezależne maszyny pracujące pod kontrolą Windowsa XP. W skład zestawu wchodzą oprogramowanie Magic Twin XP oraz rozdzielacze do portów PS/2. Z pewnością taki komputer nie spełni oczekiwań miłośników gier, ale producent zapewnia, że podczas pracy biurowej, surfowania po Internecie czy obsługi multimediów użytkownicy nie zauważą opóźnień. Tym samym firma pozwala zaoszczędzić na sprzęcie, ale także na licencjach - wszak na takim komputerze zainstalowana jest tylko jedna kopia systemu operacyjnego i innych aplikacji.

"Podwójne" barebone'y Jetway są dostępne w pięciu wersjach: MiniQ 860TWIN, opartej na chipsecie Intel 865G+ICH5, MiniQ 435TWIN z układami VIA P4M266A+82335, MiniQ 770TWIN z nForce2 Ultra400+MCP, MiniQ 765TWIN z nForce2 IGP+MCP, oraz MiniQ 745TWIN z VIA KM400A+8237. Można więc na ich bazie zbudować systemy o różnej wydajności, zarówno z procesorami AMD, jak i Intela.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmm... (autor: DJopek | data: 14/01/04 | godz.: 12:59)
    Nie głupie rozwiązanie :-) Do biura to może być świetna pozycja :-)

  2. To już chyba było grane (autor: dabia | data: 14/01/04 | godz.: 15:01)
    Od jakiegoś czasu podobne rozwiązanie oferuje firma Hydrapark (Multiuser HydraPAC terminal). W rozszerzonej wersji ze specjalną kartą graficzną z jednego PC może korzystać do 4 użytkowników jednocześnie. Nie wiem jak się mają te rozwiązania do siebie cenowo.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.