Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 14 stycznia 2004 
    

Gigantyczny dysk twardy


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:21
(1)
Czołowy producent innowacyjnych i przełomowych rozwiązań w segmencie urządzeń do przechowywania danych, firma LaCie, opracowała zewnętrzny dysk twardy Bigger Disk o pojemności 1 TB. Informacja jest o tyle szokująca, że obecnie na rynku znajduje się niewiele aplikacji wymagających więcej niż 100-200 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Nowy dysk twardy LaCie to urządzenie o standardowych 5,25-calowych gabarytach, wyposażone w porty FireWire 400, FireWire 800 i USB 2.0, oraz złącze zasilające. Bigger Disk oparty jest na kilku dyskach twardych wirujących z prędkością 7200rpm, z 8MB pamięcią cache, których średni czas wyszukiwania wynosi 10ms. Urządzenie jest przyjazne w użytkowaniu i w pełni funkcjonalne po podłączeniu do komputera.

Bigger Disk posiada przycisk włącz/wyłącz, a oprócz tego posiada funkcję automatycznego uruchamiania, wyłączania się i przejścia w stan hibernacji, co pozwala na redukcję szumu i zużycia energii. Dzięki specjalnemu super cichemu trybowi pracy, urządzenie jest także doskonałym rozwiązaniem dla miłośników muzyki.

Nowy dysk twardy LaCie będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w styczniu 2004r. u autoryzowanych dystrybutorów firmy, w specjalistycznych sklepach i przy zamówieniach mailowych, a jego sugerowana cena to 1199 USD. Wraz z urządzeniem w pakiecie znajdują się cztery kable: FireWire 800 (9:9-pin), FireWire 400 (6:6-pin), Hi-Speed USB 2.0 i kabel iLink (6:4pin)). Bigger Disk objęty będzie roczną gwarancją.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. cos dla mojego kumpla... (autor: metacom | data: 14/01/04 | godz.: 22:20)
    ...al zaloze sie, ze to i tak za malo jak dla niego :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.