Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 15 stycznia 2004 
    

Dothany się spóźnią...


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 12:44
(2)
Choć nowa generacja procesorów Pentium ma się pojawić na rynku w ciągu kilku najbliższych tygodni, nie dotyczy to procesorów w wersji mobilnej - Dothan. W środę Intel przesunął datę wypuszczenia tych procesorów na drugi kwartał 2004r., tłumacząc opóźnienie koniecznością zmian architektury układu.

Procesory Dothan pierwotnie miały się pojawić w sprzedaży w połowie lutego, jednak na spotkaniu podsumowującym wyniki sprzedaży za czwarty kwartał 2003r. prezes firmy Paul Otellini powiedział, że na nowe procesory trzeba będzie jeszcze poczekać. Dothany będą pierwszymi procesorami Intela, które będą produkowane przy użyciu 90-nanometrowego procesu technologicznego.

"Musimy przeprojektować architekturę i potwierdzić skuteczność zmian. Oczywiście do tego czasu będziemy oferować dotychczasową mobilną wersję Pentium. W związku z opóźnieniem nie spodziewamy się znacznego uszczuplenia naszych dochodów w pierwszym kwartale" - wyjaśnił Otellini. Ostatnią tezę potwierdza także Dean McCarron, analityk Mercury Research, który twierdzi że najpoważniejszymi konsekwencjami z jakimi może się spotkać Intel jest złość i gniew klientów.

Zakładając że zmiany architektury Dothanów przyniosą oczekiwane efekty, w pierwszej połowie tego roku pojawią się na rynku nowe procesory Intela - Prescott i Dothan - które będą aktualnie najszybszymi chipami, wyposażonymi w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Jednak jedną z najważniejszych cech nowych procesorów będą zdecydowanie niższe koszty ich produkcji. Zastosowanie 90-nanometrowego procesu produkcji oznacza bowiem także mniejszą strukturę wewnętrzną chipów.

Na początku dostawy procesorów Prescott mogą być ograniczone, jednak Intel planuje w 2004r. gwałtowny wzrost ich produkcji - w drugim kwartale sprzedaż tych urządzeń ma już stanowić ponad 50% całkowitej sprzedaży procesorów w wersji biurkowej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Prescot w ciagu tygodni ? (autor: RusH | data: 15/01/04 | godz.: 21:13)
    chyba kilkunastu/dziesieciu raczej :)

  2. a KOMPUTRONIK (autor: kfiat | data: 16/01/04 | godz.: 12:32)
    już zaczyna sprzedawać "prasowanego kota" 3.0GHz....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.