Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 15 stycznia 2004 
    

Dobry rok 2003


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 14:50
W 2003r. powiększył się rynek komputerowy, jednak sprzedawcy chcąc zwiększyć podaż towarów, zmuszeni byli obniżyć ceny. W 2003r. całkowita sprzedaż komputerów wyniosła 169 mln sztuk i była o 11% wyższa w porównaniu z rokiem 2002. W czwartym kwartale odnotowano 12% wzrost sprzedaży, co jest podobnym odsetkiem jak rok temu.

"Kluczowy wpływ na wzrost sprzedaży komputerów w 2003r. miały trzy czynniki: większe zapotrzebowanie klientów, silny wzrost segmentu notebooków i spadające ceny" - powiedział Charles Smulders, wiceprezes Gartnera. "Silny wzrost był także widoczny na rynku sprzętu profesjonalnego. Co prawda wciąż w Stanach Zjednoczonych klienci korporacyjni dość ostrożnie podchodzili do wydatków na sprzęt IT, niemniej w drugiej połowie roku wykazali oni stopniowy wzrost zakupów" - dodał Smulders.

W minionym roku zwycięzcą na rynku okazał się Dell, choć HP uplasowało się na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o sprzedaż komputerów tylko w ostatnim kwartale 2003r. Tradycyjnie już, koniec roku sprzyja zakupom robionym przez dużych klientów, dzięki czemu HP odnotowało tak korzystny rezultat.

W 2003r. Dell objął 15% udziałów w rynku, notując 26% wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem 2002. Z kolei HP kontrolowało 14% rynku, a na dalszych miejscach uplasowały się kolejno IBM (5%), Fujitsu Siemens (3,8%) i Toshiba 2,9%. Największy odsetek przypadł kategorii "pozostali" (59%), gdzie znalazła się m.in. firma Apple.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.