Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 16 stycznia 2004 
    

Nowy, zaawansowany kodek audio


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:57
(1)
Firma Orban udostępniła nowy kodek Opticodec-PC. To pierwszy kodek MPEG-4 aacPlus, gwarantujący wysoką jakość przetwarzania strumieniowego audio.

Nowe oprogramowanie umożliwia nadawanie dźwięku kodowanego przy użyciu rozwiązania Coding Technologies aacPlus. Materiały zakodowane za pomocą Opticodec-PC mogą być odsłuchiwane przy użyciu nowego odtwarzacza RealPlayer 10. Nowy kodek firmy Orban działa na systemach operacyjnych Microsoft Windows 2000/XP i zapewnia przetwarzanie strumieniowe audio kompatybilne z darmowym rozwiązaniem Darwin Streaming Server, dostępnym dla wielu platform, m.in. Linux, Windows i Macintosh.

Opticodec-PC dostępny jest w dwóch wersjach - LE i PE. Pierwsza wersja kompatybilna jest z dowolną kartą dźwiękową i umożliwia kodowanie pojedynczego strumienia audio z transferem na poziomie od 8 do 32kbps. Z kolei Opticodec-PC PE oferowany jest wyłącznie w pakiecie wraz z kartą dźwiękową Optimod-PC 1100 i może kodować równolegle kilka strumieni przy transferze wynoszącym od 8 do 320 kbps. Obydwa produkty są już dostępne w sprzedaży, ich ceny wynoszą 99 USD za kodek Opticodec-PC LE i 495 USD za drugą wersję kodeka. Oprogramowanie to wraz z kartą dźwiękowa Optimod-PC kosztuje 1995 USD.

W porównaniu z MP3, kodek Opticodec-PC zapewnia o 60% lepszą wydajność, redukując szerokość wymaganego pasma sieciowego, a tym samym ograniczając koszty transmisji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. OptiDivX (autor: LoneStarr | data: 17/01/04 | godz.: 11:41)
    Czekam tylko na to w takim razie, który będzie zapewniać "60% lepszą wydajność, redukując szerokość wymaganego pasma sieciowego, a tym samym ograniczając koszty transmisji." :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.