Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 19 stycznia 2004 
    

DDR2: jeszcze nie teraz?


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 13:46
(1)
Pomimo zabiegów Intela i sporego zainteresowania ze strony użytkowników komputerów, pamięci DDR2 w tym roku pozostaną marginesem rynku. Powodem jest sceptyczne podejście producentów płyt głównych.

W drugim kwartale na rynek trafi procesor Intel Prescott, przystosowany do obsługi układów pamięci DDR2. Producent przewiduje bardzo agresywną promocję nowego układu i planuje, że przed końcem roku 2004 Prescott zdobędzie aż 40% rynku stacjonarnych komputerów PC. Aby zapewnić klientom dostępność układów DDR2 w chwili premiery Prescotta, Intel w ostatnich miesiącach wspierał inwestycjami producentów układów pamięci. Jak się okazuje, te zabiegi mogą nie wystarczyć, gdyż na drodze do sukcesu Prescotta stają producenci płyt głównych.

Serwis DigiTimes donosi, że tajwańscy wytwórcy płyt głównych nie zamierzają promować pamięci DDR2. Dopóki różnica w cenie układów DDR i DDR2 nie będzie mniejsza niż 20%, obsługa DDR2 nie trafi do płyt innych niż najdroższe, niszowe modele. A przed końcem roku 2004 takie zbliżenie cen dwóch generacji układów z pewnością nie nastąpi: według aktualnych prognoz, chipy DDR2 będą dwukrotnie droższe od układów pierwszej generacji. Sytuacja nie zmieni się do chwili wzrostu liczby wytwórców DDR2. Obecnie takie chipy zaprezentowały tylko Elpida Memory, Micron Technology i Samsung Electronics.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. tak samo jak zrobili z kt400 na kt600 (autor: percom | data: 20/01/04 | godz.: 23:11)
    Wydaje mi sie ze róznica między ddr a ddr2 bedzie znikoma i porównywalna do różnicy między chipsetami kt400 a kt600. Ale moze mi sie tylko wydaje

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.