Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 21 stycznia 2004 
    

Dobre rokowania dla LCD


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 17:49
Według prognoz firmy iSuppli, światowy rynek wyświetlaczy LCD osiągnie w roku 2004 wartość 47 mld USD. W stosunku do ubiegłego roku oznacza to wzrost o 32%.

Jeśli przewidywania analityków sprawdzą się, branża LCD podtrzyma, a nawet zwiększy dynamikę wzrostu z lat ubiegłych - rok 2003 był bowiem dla branży LCD lepszy od roku 2002 o 27,9%. W tym roku obok tradycyjnych motorów wzrostu, czyli rosnącego zapotrzebowania na ekrany dla notebooków i monitory LCD, istotną rolę odegra trzeci czynnik: większa sprzedaż paneli o dużych przekątnych, wykorzystywanych w telewizorach LCD. Zainteresowanie rynku telewizorami LCD rośnie szczególnie od chwili, kiedy takie produkty wprowadziła do swojej oferty firma Dell. W tym roku wzrośnie również popyt na najmniejsze ekrany LCD, wykorzystywane w aparatach cyfrowych i telefonach komórkowych.

Analitycy iSuppli przewidują także, że w pierwszym kwartale nierozwiązany pozostanie problem, z którym rynek boryka się od trzeciego kwartału 2003 - niedoboru dużych paneli. W dalszej części roku, wskutek uruchomienia nowych linii produkcyjnych, producenci matryc LCD powinni być w stanie w większym stopniu zaspokoić oczekiwania rynku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.