Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 22 stycznia 2004 
    

Zintegrowany wyświetlacz LCD do komórek


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:04
Firma Sony opracowała nowe niskotemperaturowe wyświetlacze LCD dedykowane dla telefonów komórkowych, w których układy sterujące są zintegrowane z panelem. Urządzenia wykorzystują technologię system-on-glass (SOG). To pierwszy przypadek, w którym Sony zastosowało technologię SOG do podzespołów stosowanych w telefonach komórkowych. Dotychczas, od października 2002r., firma produkowała tylko 3,8-calowe panele tego typu, a obecnie Sony opracowało dwa nowe wyświetlacze - ACX522 o przekątnej 2,3-cala i ACX525 o przekątnej 2,9-cala.

Obydwa panele mogą wyświetlać 260 tys. kolorów. Urządzenie ACX522 będzie wykorzystywane w produktach wyświetlających obraz w rozdzielczości QVGA, zaś drugi model będzie dedykowany dla produktów SlimQVGA. Na każdym z paneli znajduje się około 500 tys. bramek logicznych. Model ACX522 zasilany jest napięciem 2,9V, zaś ACX525 2,75V. Nominalne zużycie energii obydwu wyświetlaczy to 25mW.

Sony planuje rozpocząć przyjmowanie zamówień na nowe wyświetlacze jeszcze w tym miesiącu, natomiast początek sprzedaży przewidziany jest na kwiecień tego roku.

Na zdjęciu: po prawej stronie aktualnie stosowany wyświetlacz; po lewej panel ACX522. Urządzenie posiada ramkę o wymiarach 2mm (z obydwu boków), 1,4mm (u góry ) i 7,6mm (u dołu).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.