Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 23 stycznia 2004 
    

Wistron coraz większy


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 12:02
Jeden z największych tajwańskich producentów kontraktowych, firma Wistron, przewiduje że w roku 2004 wyprodukuje aż o 75% notebooków więcej, niż przed rokiem.

Oznacza to, że firma planuje sprzedać aż 3,5 mln sztuk komputerów przenośnych. Tak duży wzrost ma być efektem nowych zamówień od 5 głównych klientów Wistrona: firm Dell, HP, Acer, IBM i Fujitsu Siemens. Aby sprostać popytowi, druga fabryka firmy zlokalizowana w chińskim mieście Kunshan (prowincja Jiangsu), zwiększy produkcję. Wistron planuje też budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Chinach.

Nie będzie to jedyny segment rynku, w którym Wistron odegra tak dużą rolę. Firma planuje także 50-procentowy wzrost produkcji handheldów i komputerów biurkowych, a także konsol Xbox dla Microsoftu. O 67% wzrośnie produkcja serwerów. Według wstępnych szacunków, wzrost produkcji firmy przełoży się na zwiększenie obrotów o 40%. W ubiegłym roku Wistron sprzedał sprzęt o wartości 77,59 mld dolarów tajwańskich czyli przeszło 2,3 mld USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.