Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 23 stycznia 2004 
    

Restrukturyzacja w Kodaku


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 19:01
Stopniowo porzucając produkty analogowe, w ciągu najbliższych 3 lat Kodak zwolni 15 tys. pracowników. Ma to pomóc firmie w zaoszczędzeniu 1,7 mld USD. Kodak wykupi też 41% brakujących firmie akcji Chinon Industries.

Obecnie Kodak zatrudnia 64 tys. osób i choć 5 lat temu liczba ta była o 22 tys. wyższa, to w planie naprawy przedsiębiorstwa zmniejszenie liczby zatrudnionych jest priorytetem. Ma to pomóc w podniesieniu rentowności firmy, która boleśnie odczuła spadek zainteresowania fotografią tradycyjną - zarówno sprzętem, jak i filmami (których produkcja jest coraz droższa ze względu na wzrost cen srebra). Dlatego firma wycofuje się ze sprzedaży aparatów analogowych w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej.

Z nową, "cyfrową" strategią Kodaka związane jest również przejęcie brakującego pakietu akcji japońskiej firmy Chinon, której amerykański producent już teraz jest większościowym udziałowcem. Kodak chce przejąć pełną kontrolę nad firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją aparatów cyfrowych. Wyda na to około 35 mln USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.