Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 29 grudnia 2003 
    

Kampania antypiracka Adobe - podsumowanie


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 13:33
Zakończyła się kampania firmy Adobe „Czas na legalne oprogramowanie”. Program skierowany był do środowisk biznesowych i miał na celu uświadomienie wagi korzystania z legalnego oprogramowania, a także podkreślenie roli użytkowania licencjonowanych programów jako nieodzownego elementu uczciwej konkurencji. Program objął sześć głównych miast w Polsce – Warszawę, Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław oraz Katowice. W czasie trwania kampanii firma Adobe rozesłała list informacyjny, ofertę handlową oraz materiały edukacyjne do 3 tys. agencji reklamowych, drukarni, wydawnictw, domów mediowych oraz firm zajmujących się obróbką fotograficzną, które są głównymi odbiorcami zaawansowanych aplikacji komputerowych. Założeniem programu była przede wszystkim edukacja, mająca na celu uświadomienie szerokiej grupie odbiorców, jak istotne jest używanie i rejestrowanie legalnych programów.

Procent wykorzystania pirackiego oprogramowania w Polsce przez użytkowników indywidulanych i firmy plasuje nasz kraj pośrodku skali europejskiej. W 1994 roku udział nielegalnego oprogramowania wykorzystywanego w Polsce sięgał 77 proc., podczas gdy w ubiegłym roku już 54 proc. W naszym regionie najwyższy wskaźnik piractwa notuje się w Rosji – 89 proc., a najniższy w Czechach – 40 proc. (dane z 2002 r.)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.