Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 3 lutego 2004 
    

Dwa lata na szczycie


Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 15:05
(1)
Firma Sophos opublikowała styczniową listę "top 10" najaktywniejszych wirusów krążących w Sieci. Jak można się było spodziewać, na pierwszym miejscu znalazł się robak MyDoom.

Na aktualnej liście firmy Sophos królują nowe wirusy, które po raz pierwszy wykryto w drugiej połowie stycznia. MyDoom, działający zaledwie od 26 stycznia, stanowił ponad jedną czwartą wszystkich wykrytych wirusów. Na drugim miejscu (16% w ogólnej liczbie wykrytych szkodników) znalazł się Bagle, który pojawił się w Internecie 19 stycznia. Wirus ten rozprzestrzeniał się w niezwykle szybkim tempie, o czym może świadczyć fakt, że udało mu się zająć tak wysoką pozycję na liście w ciągu zaledwie 9 dni działalności.

Najciekawszym jednak faktem jest to, że regularnie co miesiąc - już od dwóch lat - na liście pojawia się wirus Klez.H. Co prawda jest on już coraz mniej aktywny - w styczniowym rankingu uplasował się na ostatniej pozycji, stanowiąc 0,8% wszystkich wykrytych wirusów - ale i tak autor robaka może być dumny z trwałości swojego "dzieła".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. :((((((((((((( (autor: RusH | data: 3/02/04 | godz.: 20:05)
    najnowsze robalowirusy rozprzestrzeniaja sie polegajac na debilizmie osoby siedziacej przed monitorem - czekaja az sie kliknie w zalacznik i odlapi wirusa recznie .. nosz rece opadaja

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.