Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 10 lutego 2004 
    

Nowe matryce CMOS


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 11:54
Amerykańska firma Micron zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech nowych matryc CMOS, z których jedna będzie produkowana w technologii DRAM 0,15-mikrona. Nowe czujniki będą rozszerzeniem serii produktów DigitalClarity.

W ofercie Micron znajdą się następujące układy: 1,3-megapikselowy chip MT9M011, który będzie pierwszym tego typu rozwiązaniem firmy produkowanym w technologii 0,15-mikrona, a także czujnik VGA MT9V011 oraz układ VGA MT9V111 typu system-on-chip. Nowoczesna technologia produkcji oraz zaawansowany projekt czujnika sprawiły, że jakość obrazu zarejestrowanego przez nowe rozwiązania Micron jest porównywalna z osiąganą przez matryce CCD, także w przypadku słabego oświetlenia otoczenia.

Nowe matryce CMOS VGA i SoC są już masowo produkowane i można je kupić w ilościach hurtowych, natomiast 1,3-megapikselowa matryca trafi do masowej produkcji w drugim kwartale 2004r. Na razie producent nie ujawnił cen nowych czujników, niemniej dyrektor działu przetwarzania obrazów, Shawn Maloney zapewniła, że "Micron nie chce stracić dobrej pozycji na rynku z powodu cen, co firma zademonstrowała w segmencie produktów DRAM".

Układ MT9M011 został zaprojektowany z myślą o urządzeniach ze średniej i wyższej półki cenowej, głównie inteligentnych telefonach komórkowych i urządzeniach 3G. Matryca MT9V011 to rozwiązanie dedykowane dla producentów, którzy przy produkcji modułów fotograficznych opierają się na własnych rozwiązaniach i sprzedają je pod własną marką. Z kolei czujnik obrazu MT9V111 SoC to kompletne rozwiązanie, łączące w sobie wszystkie, konieczne do przetwarzania obrazu elementy, w tym m.in. automatyczną ekspozycję, balans bieli, korekcję kolorów, wyostrzanie, czy korekcję gammy. Dzięki tym funkcjom matryca umożliwia rejestrowanie obrazów o wysokiej jakości, w szerokim spektrum warunków oświetleniowych, zarówno w przypadku zdjęć jak i filmów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.