Konsorcjum Technologii HyperTransport - branżowa organizacja zajmująca się sposobami połączeń między układami elektronicznymi – przedstawiła w poniedziałek specyfikację drugiej wersji protokołu HyperTransport, stosowanego z powodzeniem w szeregu aplikacji.
Specyfikacja HyperTransport 2.0 wprowadza trzy nowe szybkości magistrali systemowej i zmierza w kierunku interfejsu PCI Express, następcy złącza PCI. Maksymalny transfer protokołu HyperTransport został rozszerzony z obecnych 1,6Gb/s na pin do poziomu 2,0Gb/s, 2,4Gb/s i 2,8Gb/s na pin, przez podwojenie częstotliwości transmisji 1,0GHz, 1,2GHz i 1,4GHz. Pozwoliło to na rozszerzenie maksymalnej szerokości pasma do 22,4GB/s, z obecnego poziomu 12,8GB/s, i to w obydwu kierunkach. Niezwykle istotny jest fakt, że protokoły zgodne z nową specyfikacją będą kompatybilne wstecz z wszystkimi poprzednimi specyfikacjami HyperTransport. Również elementy kompatybilne z interfejsem PCI Express będą zgodne z nową specyfikacją HyperTransport 2.0.
Technologia HyperTransport została opracowana przez grupę firm pod przywództwem Advanced Micro Devices. Obecnie nie zaskakuje więc fakt, że to właśnie AMD jest jedną z firm najbardziej zainteresowanych rozwojem tego protokołu. Pod koniec marca ma się pojawić na rynku pierwszy procesor Athlon 64 z szyną systemową HyperTransport 1GHz.
K O M E N T A R Z E
Jeszcze nikt nie napisał komentarza.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.