Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 11 lutego 2004 
    

Gigahertzowy raj


Autor: R4v | źródło: VIA | 17:04
Zgodnie z założeniami VIA przygotowała szybsze wersje procesorów Eden. ESP1000 (1GHz) i ESP800 (800MHz) bazują na nowym jądrze Nehemiah, znanym już z najnowszych układów C3. Oznacza to wbudowanie w procesor Padlock Security Suite, czyli układu obsługującego szyfrowanie AES oraz dwóch generatorów liczb pseudolosowych. Eden jest przy tym wersją energooszczędną i wykorzystuje jedynie 7W przy taktowaniu zegarem 1GHz. Według VIA, nowe procesory znajdą zastosowanie w komputerach typu thin client oraz w komputerach przemysłowych i domowych serwerach. ESP1000 ma kosztować $100 a ESP800 - $85.

Jak wynika z planów VIA, przynajmniej w tym roku nie należy się spodziewać szybszych układów z rodziny Eden. Rozszerzona natomiast zostanie rodzina C3, w tym o układ z jądrem Esther, który będzie wytwarzany przez IBM. Esther będzie także wykorzystany w rodzinie Eden.

Do końca tego roku VIA planuje wypuścić układy C3 z zegarem 2GHz przeznaczone dla pecetów. Na rynek notebooków przeznaczony będzie układ Antaur-M, który do końca roku ma osiągnąć 1.4GHz, a w przyszłym roku planowana jest nowa wersja z zegarem do 2GHz. Do obsługi swoich procesorów VIA stworzyła chipset CN400, który magistralę Pentium III "rozpędził" do prędkości 200MHz. CN400 posiada nowy rdzeń graficzny UniChrome 2, dekoder MPEG4 i MPEG2. Jako mostek południowy będzie wykorzystywany znany układ VT8237.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.