Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 12 lutego 2004 
    

Bezprzewodowe USB 2.0 na IDF?


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 14:29
(5)
W trakcie nadchodzącego Intel Developer Forum, Intel zaprezentuje nowatorską technologię bezprzewodowego złącza USB 2.0. Rozwiązanie to może stać się poważnym rywalem dla Bluetooth. Według informacji pochodzących z kilku źródeł Wireless USB będzie transmitować dane z szybkością 480Mb/s na odległość do 4 metrów i 110Mb/s na odległość do 10 metrów.

Wireless USB opiera się na technologii OFDM wspieranej przez porozumienie firm z branży (w tym Intela), a także wykorzystuje platformę Ultra WideBand zdefiniowaną przez WiMedia. Specyfikacje UWB jak również bezprzewodowego USB są wciąż we wczesnym stadium opracowywania, a pierwsze systemy oparte na Wireless USB być może pojawią się w sprzedaży w 2005r.

Obecnie wiele urządzeń elektronicznych, w tym telefony komórkowe, organizery, komputery, drukarki, cyfrowe aparaty fotograficzne, a nawet klawiatury i myszki, wykorzystuje technologię bezprzewodowej komunikacji Bluetooth.

Co więcej, na rynku istnieją jeszcze inne rozwiązania. Ale niektóre aplikacje wymagają szybszego transferu danych niż oferują to dostępne produkty i tu właśnie pojawia się szansa dla technologii Wireless USB Intela. Dzięki dużej szybkości transmisji i elastyczności rozwiązania, nowatorski pomysł Intela może spotkać się z szeroką akceptacją rynku i zagrozić dotychczas bezpiecznej pozycji Sinozębnego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. noo nareszcie (autor: Mackie Messer | data: 12/02/04 | godz.: 18:09)
  ktos wzial sie realnie za techn. transmisji danych na bliskie odleglosci z rozpraszaniem widma. I nie wazne transfery czy niezawodnosc. Istotne jest bezpieczenstwo. To czego w bluetoohie brakuje. Wszak to technika wojskowa wynaleziona przez aliantow aby utrudnic zycie sowietom :))

 2. szadne nareszcie (autor: RusH | data: 12/02/04 | godz.: 21:08)
  2 lata temu trabili o bezprzewodowym USB 1.1 i cenie 2-5$ za scalak realizujacy to zadanie (lutowalo sie go w miejsce wtyczki w np myszce i juz byla ona bezprzewodowa) ... i co ? i nigdy nikt nie widzial tej technologii milo ze o niej trabili jak szaleni (po jakichs targach ala Cebit chyba)

  BT szadzi i bedzie szadzic nadal.

  Zapomnij tez o " 480Mb/s na odległość do 4 metrów" :)))) to bzdura. Uszadzenie zdolne na zmodulowanie sygnalu z taka szybkoscia i odpowiednia jakoscia bedzie kosztowac minimum100$ na dzien dzisiejszy, do konca roku moooze by spadlo do 50$ ... to taki standard gieldowy - tz oglasza sie standard i ceny akcji rosna, normalka.


 3. ok, kto o tym trabil? (autor: Mackie Messer | data: 12/02/04 | godz.: 22:24)
  Moze jest szansa ze jak Intel sie za to bierze to cos z tego wyjdzie?

 4. koko (autor: RusH | data: 12/02/04 | godz.: 23:34)
  http://www.eetimes.com/semi/news/OEG20021104S0027

  bylo na kilku targach jako rewelacja, Cypres to duza firma z mocnym marketingiem .. i zdechlo z powodu BT, mimo ze BT jest bardzioej skomplikowane i droszsze.


 5. FAJNY ARTYKUŁ do poczytania (na razie) (autor: ixxos | data: 13/02/04 | godz.: 08:15)
  http://www.computerworld.pl/artykuly/32588.html

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.