Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 12 lutego 2004 
    

nForce dla dwóch Opteronów


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 17:33
(1)
Kolejna generacja chipsetu nForce3 przeznaczonego do obsługi 64-bitowych procesorów AMD ma umożliwiać współpracę dwóch Opteronów. Płyty z wykorzystaniem tego układu zapowiedział już IWILL. Wprowadzenie chipsetu pozwoli nVidii na wejście na rynek produktów serwerowych. Pierwsza płyta dla dwóch Opteronów, IWILL DK8N będzie wykorzystywać chipset nForce3 Pro 250. Trafi ona do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Będzie posiadać osiem slotów DIMM, obsługujących do 16GB pamięci, slot AGP 8x, 4 gniazda PCI-X 64-bit/133MHz, 1 slot PCI, kontroler Gigabit Ethernet, kontroler Serial ATA RAID, porty FireWire, USB 2.0 oraz 6-kanałowy kodek dźwiękowy. Kolejna płyta, IWILL DK8E ma zadebiutować w trzecim kwartale. Będzie ona posiadać gniazda PCI Express 16x i PCI-X 2.0. Na płycie znajdzie się układ graficzny Rage XL, co sugeruje przeznaczenie płyty do serwerów. Kolejną płytą będzie DK8E2, która pojawi się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Dla dwoch? (autor: Macius | data: 14/02/04 | godz.: 15:51)
    A dlaczego nie dla 4? Albo 8? albo 5?
    Przeciez w opteronach chipset za nic nie odpowiada... Ani za RAM, ani za laczenie procesorow - to sie wszystko odbywa na poziomie CPU. Chipset jest tylko jednym z dodatkow laczonych po HyperTransport do JEDNEGO Z PROCESOROW. I tyle.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.