Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 13 lutego 2004 
    

Wideo-aparat z dużym zoomem


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 13:17
Konica Minolta zaprezentowała nowy aparat cyfrowy z błyskawicznie rozwijającego się segmentu urządzeń dysponujących dużym zoomem. Model Z2 - następca Minolty Z1 - został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 4 megapikseli i niespotykane dotąd na rynku aparatów cyfrowych możliwości zapisu wideo.

Największe wrażenie, obok 10-krotnego zoomu będącego odpowiednikiem obiektywu 38-380 mm w fotografii 35 mm, robią możliwości zapisu wideo, jakimi dysponuje Z2. W rozdzielczości VGA aparat może rejestrować filmy z jakością 30 klatek na sekundę, jednak przy obniżeniu prędkości zapisu do 15 klatek na sekundę, pozwala nagrywać klipy w rozdzielczości SVGA. Ich długość jest ograniczona wyłącznie pojemnością karty pamięci. Niestety, w urządzeniu brak stabilizatora obrazu, choć według producenta zastępuje go częste odświeżanie matrycy. Nowy produkt Konica Minolta z komputerem komunikuje się przez szybki port USB 2.0. Cena aparatu wyniesie najprawdopodobniej 500 euro.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.