Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 16 lutego 2004 
    

Jeszcze lepszy rok Sony


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:12
(1)
Japoński producent sprzętu elektronicznego, Sony, zamierza w 2004 roku fiskalnym zwiększyć sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych do 15 mln sztuk. Taki wynik byłby o połowę wyższy niż w roku 2003.

Uwzględniając ogromny popyt na cyfrowe aparaty fotograficzne, Sony planuje rozpocząć w Chinach produkcję tych urządzeń w pełnym zakresie, a fabryki w Japonii zwiększą swoją wydajność. Tym samym Sony, w towarzystwie Canona, umocni swoją pozycję lidera na rynku, zwłaszcza że pozostali producenci redukują plany sprzedaży, co wynika z silnej konkurencji na rynku. Jak wynika z badań Nihon Keizai Shimbun, największy udział w sprzedaży cyfrowych aparatów fotograficznych w 2003r. objęła firma Canon (20%), a tuż za nią uplasowało się Sony (19%).

W 2003 roku finansowym, który Sony zamknie w marcu, sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych tej firmy wzrosła do 10 mln sztuk (79% lepiej niż rok wcześniej). Chińska fabryka w Szanghaju wyprodukowała około 500 tys. sztuk urządzeń przeznaczonych na lokalny rynek, zaś pozostałe aparaty powstały w trzech fabrykach w Japonii. W następnym roku wydajność fabryki Sony Electronics w prowincji Jiangsu w Chinach wyniesie już 2 mln sztuk, a większość produkcji będą głównie stanowiły modele w średnim zakresie cenowym. Blisko połowa z tych urządzeń trafi do sklepów Kraju Środka, pozostałe będą sprzedawane w Ameryce Północnej. Wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnej, Sony Electronics planuje także wzrost zatrudnienia w swoich fabrykach o kilkaset osób.

Z kolei japońskie fabryki zwiększą ilość produkowanych urządzeń o około 30%. W celu usprawnienia procesu produkcji firma zamierza zmniejszyć ilość elementów składowych aparatów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. beeeee (autor: kornac | data: 17/02/04 | godz.: 12:16)
    zainstalowalem to na win98se z klientem novella i po instalacji tej poprawki system juz nie wstaje - przy starcie zaczyna ladowac i pojawia sie ekran mozna bezpiecznie wylaczyc komputer , jedynie ponowna reinstalacja

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.