Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 17 lutego 2004 
    

Dysk Maxtor SAS przesyła dane z szybkością 3 Gb/s


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 12:50
(2)
Firma Maxtor poinformowała o współdziałaniu kontrolera Serial Attached SCSI (SAS) firmy LSI Logic z prototypowym dyskiem twardym Maxtor SAS in-form-factor, przy przesyłaniu danych z maksymalną możliwą szybkością 3 Gb/s. Dysk Maxtor SAS jest wyposażony w dwa porty aktywne. Maxtor przeprowadził operacje jednoczesnego odczytu i zapisu przez obydwa porty, z wykorzystaniem kontrolera IC SAS1064 firmy LSI Logic. Operacje transferu, realizowane z szybkością 3 Gb/s, były zgodne z protokołem i standardami SAS. Aby osiągnąć ten wynik, Maxtor zastosował technologie umożliwiające realizację czekających w kolejce operacji odczytu, zapisu i porównania przez interfejs SAS, a także odczyt danych z nośnika i ich powtórny zapis.

Kontroler SAS zwiększa możliwości współczesnych równoległych dysków SCSI poprzez dodanie do napędu drugiego portu. Dwa porty oznaczają dwie oddzielne ścieżki zapisu danych na dysk, co zapewnia wyższą wydajność i zmniejsza podatność na awarie, umożliwiając projektowanie systemów pamięci masowej o wysokiej dostępności dla przedsiębiorstw.

Warstwa fizyczna dysków SAS jest zgodna z dyskami SATA. Użytkownicy będą więc mieć możliwość wyboru, czy rozpowszechniać swoje systemy na dyskach SAS, SATA, czy też zastosować ich kombinację. Kierownicy działów informatycznych mogą wykorzystywać dyski SATA do zastosowań wymagających maksymalnej pojemności przy korzystnej cenie, a dyski SAS tam, gdzie liczy się wydajność i duża szybkość realizacji transakcji. Urządzenie takie może stanowić uniwersalny element konstrukcyjny infrastruktury pamięci masowej w centrum przetwarzania danych. System ten, określany przez firmę Maxtor mianem Serial Storage in a Box, pozwala wykorzystać do maksimum wcześniejsze inwestycje poczynione przez klienta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. balblabalbalaaa (autor: RusH | data: 17/02/04 | godz.: 23:46)
    marketingowy belkot prosto z broszurki Maxtora :/

  2. A co? Nie podoba się? (autor: Remek | data: 18/02/04 | godz.: 00:07)
    Nie sztuka zrobić dyski z zacierającymi się talerzami jak WD...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.