Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 2 marca 2004 
    

Monitory LG z technologią S-IPS


Autor: DYD | 15:19
(1)
LG Electronics wprowadza na rynek monitory ciekłokrystaliczne z technologią S-IPS, umożliwiającą uzyskanie kąta widzenia na poziomie 176 stopni. W najnowszej ofercie LG znajdą się monitory LCD o panoramicznym ekranie, o przekątnej 17", 19", 23" i 30". Wykorzystane w budowie ekranów LCD ciekłe kryształy ułożone są w jednym określonym kierunku. Cząsteczki poszczególnych kryształów są związane ze sobą niewielkimi siłami podatnymi na działanie pól elektrycznych. Zastosowanie powyższych właściwości kryształów daje użytkownikom wiele udogodnień. Przede wszystkim takie monitory LCD są dużo bardziej ergonomiczne. W porównaniu z modelami kineskopowymi są mniejsze, lżejsze i pobierają znacznie mniej energii elektrycznej. Co nie mniej ważne, obraz na ekranie LCD jest pozbawiony zniekształceń geometrycznych. Istotną zaletą jest również fakt, iż nie emitują tak szkodliwego dla użytkowników promieniowania.

Zastosowanie ciekłych kryształów w monitorach miało także pewne wady. Jedną z nich był kąt dobrego widzenia, powodujący pogorszenie jakości obrazu, w przypadku patrzenia nie na wprost, a pod dużym kątem w płaszczyźnie pionowej lub poziomej. Udogodnienie to wynikało z zależności kąta dobrego widzenia od kąta skręcenia płaszczyzny polaryzacji, powodowanego ułożeniem kryształów. Problem objawiał się w postaci ciemniejszych pól powstających na ekranie.

Modyfikacja LG Electronics >ułożenia cząsteczek substancji ciekłokrystalicznych, zwiększa kąt dobrego widzenia, zmniejszając tym samym zależność jakości obrazu od kąta oglądania. Technologia S-IPS firmy LG Electronics daje obecnie największy kąt poprawnego widzenia obrazu (176 stopni).

Część, spośród najnowszych monitorów, zostanie wyposażona w tunery telewizyjne i będzie miała możliwość podłączenia wielu zewnętrznych źródeł sygnału video. Dzięki takim rozwiązaniom produkty mogą równie dobrze spełniać i funkcję domowego centrum rozrywki, jak profesjonalnych wyświetlaczy informacji w miejscach użyteczności publicznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Brawo... te 6 stopni to jest to o co walczyliśmy... :))) (autor: Remek | data: 2/03/04 | godz.: 18:06)
    ....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.