Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 3 marca 2004 
    

Czas na PCI Express?


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:02
CP Technology przewiduje, że karty graficzne ze slotem PCI Express x16 będą w tym roku stanowić od 20 do 25% wszystkich sprzedanych przez firmę kart. Oznacza to, że CP Technology chce w tym roku sprzedać od 800 tys. do 1 mln sztuk kart graficznych z portem nowej generacji. To zaskakująco optymistyczna prognoza - modele ze slotem PCI Express x16 będą bowiem dostępne dopiero w drugiej połowie roku. Nowa technologia może jednak liczyć na silne poparcie producentów, którzy dzięki rozszerzeniu oferty o urządzenia z PCI Express chcą podnieść średnią cenę sprzedaży i uzyskać większe zyski. Nie ma wątpliwości, że w roku 2004 karty z portem PCI Express x16 trafią tylko do najbardziej wydajnych komputerów. Jednak według analityków, już w przyszłym roku standard PCI Express może zdominować rynek - zgodnie z prognozami, nowoczesny slot ma posiadać nawet 80% sprzedanych kart.

CP Technology produkuje karty graficzne oparte na układach ATI Technologies. Według planów ATI, w tym roku lista jej chipów obsługujących standard PCI Express x16 obejmie układy R423, R480, RV380, RV381/RV370 oraz RV410.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.