Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 5 marca 2004 
    

Audi przechodzi na Itanium


Autor: DYD | 00:07
Audi będzie wykorzystywał serwery HP Integrity wyposażone w procesory Intel Itanium 2 do opracowywania rozwiązań z zakresu chłodzenia silnika i klimatyzacji. Serwery umożliwią przeprowadzanie dokładniejszych symulacji i obliczeń projektowych. Dzięki temu skrócony zostanie czas wdrażania nowych produktów. Przejście Audi z architektury RISC na serwery wykorzystujące procesory Itanium ma na celu optymalizację systemów CAE (computer aided enineering). Systemy CAE określają sposób przemieszczania się ciepła i jego wpływ na osiągi samochodów Audi.

Kolejnym etapem migracji na nowy system będzie podłączenie 25 stacji roboczych wykorzystywanych w centrach danych Audi w Ingolstadt i Neckarsulm do nowych serwerów HP Integrity rx2600 wykorzystujących HP-UX 11i v2.

Tej wiosny Audi zamierza przejść z serwera wykorzystującego 64 procesory RISC, który obsługuje oprogramowanie badające aerodynamikę, na serwer HP Integrity zasilany procesorami Intel Itanium. Firma planuje również migrację 25% stacji roboczych CAE na procesory Intel Xeon w celu zapewnienia obsługi wymagających programów graficznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.