Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 8 marca 2004 
    

Technologiczne równouprawnienie


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 13:57
(1)
W Stanach Zjednoczonych udało się zlikwidować różnice w użyciu nowoczesnych technologii komputerowych i komunikacyjnych pomiędzy studentami różnych płci – wynika z najnowszego raportu firmy 360 Youth. W badaniach wzięło udział ponad 4,6 tys. studentek i studentów. Jak się okazało, bez względu na płeć, młodzi ludzie poświęcają na korzystanie z nowych technologii podobne ilości czasu. To znacząca zmiana w stosunku do wyników uzyskanych podczas podobnych programów badawczych prowadzonych w latach ubiegłych.

Jak się okazuje, studentki równie często jak studenci są posiadaczkami odtwarzacza DVD czy aparatu cyfrowego. Podobną ilość czasu poświęcają grom sieciowym czy komunikatorom internetowym. Znaczące różnice dotyczą jedynie konsol do gier i odtwarzaczy MP3 - ich posiadaczami zdecydowanie częściej są mężczyźni. Panie rewanżują się im w dziedzinie komunikacji: częściej posiadają telefony komórkowe (82% wobec 74%) i automatyczne sekretarki.

Aż 95% amerykańskich studentów – bez względu na płeć – korzysta z Internetu. Studenci są liderami jeśli chodzi o wykorzystanie nowych technologii, np. czterokrotnie częściej niż statystyczny Amerykanin pobierają z Sieci pliki muzyczne. Oznacza to, że awangardę użytkowników nowych rozwiązań stanowią w znacznej części kobiety. Bo aż 72% osób, które w tym roku zapisały się na kursy prowadzące do zdobycia tytułu "bachelor" (odpowiednika polskiego magistra), to panie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. U nas tez (autor: vasc | data: 9/03/04 | godz.: 04:16)
    jest technologiczne rownouprawnienie ale to z powodu biedody spoleczenstwa ktore nie ma kasy na takie bajery.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.