Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 4 czerwca 2001 
    

Bezbłędne hiperłącza w Office XP


Autor: Marecek | 10:31
Tego, czego nie da się zarzucić projektantom programów Microsoft-u jest z całą pewnością brak wyobraźni. Tym razem jednak przekroczono chyba pewną granicę - Office XP ma pewną ciekawą opcję naprawiania wszelkich hiperłączy, w których pojawi się niepotrzebny "slash". Co ciekawsze, nowy Word czy Outlook są do tego o tyle mądre, że nie dają nam za żadną cenę przywrócić "błędnego" łącza. W przypadku, gdybyśmy chcieli podać gdziekolwiek w obrębie działania pakietu Office XP adres (przykładowo):
  • http://www.adres.pl/katalog//nazwa/
(zakładając, że w tym przypadku podwójny "slash" jest poprawny i wynika z zawiłości działania niektórych serwerów, w tym i tych na oprogramowaniu Microsoftu), zostanie to automatycznie skorygowane. Co gorsza jakakolwiek próba ręcznej korekty zostanie zakończona dokładnie w ten sam sposób. Jedyną metodą jest teraz zapisanie dokumentu i przeedytowanie go w jakiś inwazyjno-notatnikowy sposób. Całe szczęście, że ani Word, ani Outlook nie korygują w ten sposób dokumentów czytanych.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.