Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 10 marca 2004 
    

GPS śledzi rowery


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 12:07
(1)
W Holandii liczba rowerów przekracza liczbę mieszkańców, ale niestety jednoślady cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale także wśród złodziei.

Policjanci z Amsterdamu zaproponowali ciekawą metodę walki z plagą kradzieży tych pojazdów. Na ulicach nominalnej stolicy Holandii pojawią się "rowery pułapki", wyposażone w ukryty nadajnik GPS. W trakcie kampanii, której początek zaplanowano na wiosnę, holenderska policja pozostawi w "gorących" punktach Amsterdamu rowery z nadajnikami GPS, a następnie będzie monitorować ich lokalizację z radiowozów.

Jak podaje holenderska policja, kradzieże rowerów to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi się zmaga. W samym tylko Amsterdamie rocznie ginie od 80 do 150 tys. jednośladów. Wykorzystując Globalny System Pozycjonowania policjanci z Amsterdamu chcą odkryć miejsca, gdzie rowery są przechowywane zanim trafią one ponownie do sklepów.

Na internetowej stronie zwalczającej kradzieże rowerów w Amsterdamie można przeczytać, że 40% złodziei to profesjonaliści, zaś kolejne 30% to narkomani, którzy w ten sposób zarabiają na narkotyki. Reszta to tzw. złodzieje impulsywni - np. studenci, czy osoby pod wpływem alkoholu - którzy kradną rower pod wpływem chwili, np. aby dostać się do domu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ech żeby i u nas tak było: (autor: Chrisu | data: 10/03/04 | godz.: 14:18)
    "Jak podaje holenderska policja, kradzieże rowerów to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi się zmaga."

    Taki problem to nie problem ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.