Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 4 czerwca 2001 
    

Uwaga na GeForce Tweak Utility!


Autor: Lancer | 14:15
Niektórzy zapewne znają i używają program do tuningu kart nVidii - GeForce Tweak Utility (GTU). Program ten zawiera błąd obniżający wydajność karty. Wystarczy tylko jego samo uruchomienie, by wydajność spadła o parę procent (program dokonuje kilku wpisów do rejestru odnoszących się do sterowników karty graficznej. Część udało mi się odnaleźć, ale jeszcze pozostaje kilka niezlokalizowanych. Dla przykładu w 3D Mark 2001 w teście Car Chase wydajność karty graficznej GeForce3 spadła ze średniej 80fps do 68fps. Po wielu godzinach szukania przyczyny spadku wydajności znalazłem winowajcę w postaci tego programu. Spadek zauważyłem na systemach: Windows 2000, ME i 98. Strzeżcie się!

Największy spadek dotyczył aplikacji korzystających z DirectX 8.0. W OpenGL i DX 7.0 spadek był mniejszy, jednak zauważalny. Nie wystarczy samo usuniecie programu. Należy całkowicie odinstalować sterowniki z menu dodaj/usuń programy i wgranie ich całkowicie od początku. Z powodu wymienionego programu, nieco przesunęła się w czasie obiecywana recenzja karty Leadtek GeForce3, za co przepraszam, jednak dążąc do uzyskania obiektywnych rezultatów testów, zmuszony jestem przeprowadzić procedury pomiarowe kolejny raz. Recenzja jednak na pewno pojawi się w połowie tygodnia.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.