Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 marca 2004 
    

Antywirusowa architektura AMD


Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 13:33
(3)
W trakcie targów CeBIT w Hanowerze AMD zaprezentowało nowy procesor 32/64-bitowy - Athlon 64 FX53 2,4GHz - z zaimplementowanym w warstwie sprzętowej zabezpieczeniem antywirusowym. Układ posiada mechanizm blokowania wykonywania szkodliwego kodu przez oznaczanie całej dostępnej pamięci przy użyciu tablic stron i blokowaniu wykonywania zapisanych tam danych. Niestety, sprzętowa ochrona antywirusowa dostępna będzie jedynie dla użytkowników komputerów, na których zainstalowany będzie Service Pack 2 do systemu operacyjnego Windows XP, a uaktualnienie to pojawi się dopiero na przełomie pierwszego i drugiego półrocza 2004r. Procesor AMD Athlon 64 FX53 będzie dostępny w sprzedaży z 128KB pamięci cache L1 i 1 MB cachu L2, a cena chipa wyniesie 733 USD przy zamówieniach powyżej 1000 sztuk.

Nowy procesor skierowany jest na rynek entuzjastów gier. AMD zapowiedziało porozumienie z firmą Ubisoft, która specjalnie pod kątem 64-bitowych procesorów AMD zoptymalizowała kod swojej najnowszej gry -"Far Cry".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. aaaa bzdura (autor: RusH | data: 22/03/04 | godz.: 18:53)
  Dyd bzdure piszesz :/
  " z zaimplementowanym w warstwie sprzętowej zabezpieczeniem antywirusowym" o BELKOT i KLAMSTWO
  Cale to cudo sprowadza sie do NX [No-Execute bit] w tablicy deskryptoruf i nie ma NIIIIIIIIIIIIIIIIIIC wspolnego z wirusami.

  Taki fiuczer posiadaja wszystkie dorosle procesory (Alfy czy nawet Itanium). Zeby bylo smieszniej nowe Intele z 64 bitowym rozszeszeniem NIE BEDA mialy tego fiuczeru :)

  Wypisywanie bzdyr ze jest to ochrona antywirusowa jest poniszej poziomu tego servisu :(. Dodatkowo NX bit posiadaja WSZYSTKIE procesory AMD64bit - WSZYSTKIE poczawszy od pierwszych opteronkow 1xx .

  Bardzo prosze o sprostowanie tych bredni :(.


 2. RusH, spokojnie (autor: Macius | data: 23/03/04 | godz.: 00:03)
  Brednia brednia, ale troche prawdy w tym jest - nie tyle antywirusowa, co raczej antytrojanowa ochrona. I to moze calkiem fajnie dzialac. Druga rzecz, ze nigdzie DyD nie dal info, ze to tylko w FX dziala. Spokojnie ;-)

 3. nie ma spokojnie (autor: RusH | data: 24/03/04 | godz.: 12:58)
  jak red.nacz wypisuje takie BREDNIE. No execution bit nie ma NIC wspolnego ani z wirusami, ani z trojanami. Moze, powtaszam MOZE zapobiegac niektorym exploitom (NIEKTORYM) i NIC wiecej.
  W newsie jak byk stalo ze to Pierwszy proc AMD z ta technologia (albo mam juz omamy w co watpie).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.