Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 23 marca 2004 
    

Przestrzenny dźwięk MP3


Autor: DYD | źródło: 4press / BBC | 12:04
Instytut Fraunhofera we współpracy z Agere Systems opracował metodę odtwarzania dźwięku przestrzennego, która może być stosowana w kodowaniu MP3 i nie wpływa na zwiększenie rozmiaru pliku. W celu określenia położenia źródła dźwięku wymagane jest dodanie niewielkiej ilości informacji do kodowanego strumienia MP3. Co ważne, Instytut zapewnił, że opracowane rozwiązanie będzie kompatybilne z obecnym oprogramowaniem i sprzętem.

Istotne jest także to, że opracowana technologia wprowadzenia przestrzeni do formatu MP3 nie pociąga za sobą drastycznego zwiększenia rozmiarów pliku. Informacje jakie są dodawane do kodowanego strumienia opisują charakterystykę przestrzenną głównej ścieżki audio.

Pliki zakodowane w nowej technologii będą odtwarzane przez sprzęt i oprogramowanie starego typu, jednak efekty przestrzenne słyszalne będą tylko w przypadku korzystania z odtwarzaczy umiejących zrobić użytek z dodatkowych informacji. W innym przypadku, odtwarzana muzyka będzie miała takie samo brzmienie jak dotychczas.

Instytut Fraunhofera zapowiedział, że pierwsze produkty wykorzystujące nową technologię mogą pojawić się na rynku już w lipcu 2004r.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.