Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 24 marca 2004 
    

Microsoft się odwoła...


Autor: DYD | 21:08
(11)
Redmond, Waszyngton 24 marca 2004r. - W nawiązaniu do ogłoszonej dziś decyzji Komisji Europejskiej korporacja Microsoft poinformowała, że propozycje polubownego rozstrzygnięcia sprawy stworzyłyby większe możliwości klientom oraz firmom komputerowym w Europie. "Pracowaliśmy ciężko nad porozumieniem, które zaakceptowałaby Komisja Europejska, dając nam jednocześnie możliwość doskonalenia naszych produktów - powiedział Steve Ballmer, prezes Microsoft Corporation. Szanujemy decyzję Komisji Europejskiej, ale wierzymy, że zaproponowane przez nas porozumienie stworzyłoby o wiele więcej korzyści i możliwości naszym klientom." Według Brada Smitha, wiceprezesa i głównego radcy prawnego korporacji, firma odwoła się od decyzji Komisji do Sądu Pierwszej Instancji w Luksemburgu.

Podczas wielu miesięcy dyskusji i prób dojścia do porozumienia, które toczyły się aż do dziś, Microsoft przedstawił różnorodne propozycje odnośnie kompatybilności i integracji funkcji odtwarzacza multimedialnego do systemów operacyjnych Windows.

Firma rozważała włączanie produktów konkurencyjnych do swoich technologii. Dodatkowo firma Microsoft zaproponowała, że każdy sprzedawany komputer wyposażony w system operacyjny Windows, zawierałby trzy odtwarzacze multimedialne innych firm niż Microsoft, co w skali kolejnych trzech lat doprowadziłoby to rozprowadzenia ponad miliarda konkurencyjnych odtwarzaczy multimedialnych.

"Działaliśmy odpowiedzialnie, dokładając jednocześnie wszelkich starań, aby nasze produkty były jak najwyższej jakości. - powiedział Brad Smith. Naszym zdaniem decyzja Komisji Europejskiej jest niekorzystna dla konsumentów i krzywdząca dla europejskich programistów. Pragniemy rozwiązać tę kwestię w najszybszy możliwy sposób i mamy nadzieję na dalsze produktywne dyskusje w tej sprawie".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. co oni się tak bronią... (autor: Chrisu | data: 24/03/04 | godz.: 21:23)
  wystarczy MP, czy IE dołaczać na płycie jako dodatkową instalkę... No ale wtedy mamy 2 szpiegi mniej ;)

 2. i co się tak KE przypieprzyła do (autor: Yosarian | data: 24/03/04 | godz.: 21:38)
  tego oddtwarzacza mulimedialnego ... albo inaczej kiedy i jak Apple wypracował sobie takie chody w KE ;-) ?

 3. a bronią się głównie z tego (autor: Yosarian | data: 24/03/04 | godz.: 21:42)
  powodu że mają udzielić szczegółowych informacji konkurentom na zasadzie latnych licencji i tak np. programiści open source nie moga stworzyć dobrego flitra plików doc do OO bo M$ nie udostępnia specyfikacji i pozostaje działanie na czuja

 4. A co by (autor: Kllaymenn | data: 24/03/04 | godz.: 23:18)
  bylo gdy Microsoft olał tą karę i nie zapłacił. Bo chyba by nie wysłali komorników do centrali w USA :0

 5. zakazali by (autor: Okota | data: 25/03/04 | godz.: 02:05)
  calkowicie sprzedarzy windowsow w UE a to doprowadziloby do... wojny.

 6. grosze (autor: pitdog | data: 25/03/04 | godz.: 02:26)
  gates czy ballmer takie drobne nosza w kieszeni lol, a jesli o monopole chodzi to sama EU taki sie powoli staje... beda deydowac jakie ogorki jemy na sniadanie i gdzie wychodowane

 7. jak dla mnie (autor: red | data: 25/03/04 | godz.: 09:45)
  to tez sprawa wydaje sie conajmniej dziwna. Nagle komus sie przypomnialo, ze MS ma w swoim systemie odtwarzacz multimedialny... no ale co z tego? Takim sposobem mozna sie przyczepic do niemalze kazdego komponentu systemu, ktore produkowane sa tez przez konkurencyjne firmy. Podobno oprocz WMP chodzi jeszcze o IE i ze MS ma niby usunac go z systemu przy domyslnej instalacji - jestem ciekaw jak tego maja dokonac, jak tu prawie kazde okienko opiera sie na IE.

 8. a gdzie wolny rynek? (autor: kretos | data: 25/03/04 | godz.: 09:51)
  jakby Netscape 6 był taki jak planowano to bym go używał, ale że był jaki był to.... używam opery. Media playera nie uzywam bo jest do bani, szkoda tylko ze nie mozna wylaczyc jego instalacji wraz z windows bo zajmuje niepotrzebnie miejsce. Poza tym nie wiem o co chodzi - przeciez windows nie ma czarnej listy odtwarzaczy ktorych nie mozna zainstalowac i uruchomic - wiec co to za praktyki monopolistyczne? A Komisja europejska zaczyna naduzywac swoich uprawnien jak dla mnie... Jak chca konkurencji to niech zatrudnia 1000 programistow i ci niech stworza alternatywe dla windows. Ciekawe co byloby gdyby Microsoft byl firma francuska czy niemiecka... Niech zajma sie tym, ze Francja i Niemcy nie przestrzegaja dyscypliny budzetowej i maja wyzszy deficyt niz moga. Czy dystrybucje linuksowe maja jakies wbudowane odtwarzacze multimedialne? Bo jesli tak to trzeba kazdemu po rowno... I nie rozumiem dlaczego Microsoft ma udostepniac komus specyfikacje swoich formatow - to jest ich format i mogli by go opatentowac i pobierac oplaty za obsluge w innych programach - tak dziala rynek i takie prawo ma kazdy wytworca oprogramowania. To dlatego mozliwe bylo wprowadzenie licencji na mp3 i dlatego powstala otwarta alternatywa ogg. Microsoft ma rozne grzeszki na sumieniu ale wprowadzanie konkurencji na zasadzie równania w dół czyli gnojenia najlepszego to nie najlepsza metoda...

 9. Yosarian, (autor: Piwomir | data: 25/03/04 | godz.: 10:35)
  a niby dlaczego MS na udostępniać za darmo specyfikację formatów dokumentów z MS Office? Żeby do OO można było wczytywać ich dokumenty? W tym momencie MS wspierałby konkurencję, czyli działał na własną szkodę.

 10. analogicznie: (autor: Okota | data: 25/03/04 | godz.: 10:43)
  to tak jakbys byl dostawca internetowym a tepsa ci caly czas nie odpowiadala na monity ze chcesz od nich wydzierzawic studzienki albo ze te 10Mb od nich to tak naprawde 4 i gdzie reszta.

 11. ... (autor: Luk | data: 26/03/04 | godz.: 01:44)
  ten nowy MediaPlayer w XP jest tylko problemem dla większości użytkowników - duży, powolny, niepotrzebnie miejsce na dysku marnuje, czyli jest typowym przedstawicielem produktów microsoft;
  gdyby ms naprawde chodziło o użytkowników i 'jakość produktu' (która wiemy że nigdy nie była dobra), to podczas instalacji systemu dałby możliwość wyoboru zainstalowania takich prog. jak ten MP, Messenger itp.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.